حضور هرچه بیشتر در انتخابات مهم است/ مردم به دنبال تغییر وضع موجود و تحول هستند
حضور هرچه بیشتر در انتخابات مهم است/ مردم به دنبال تغییر وضع موجود و تحول هستند
جوانان در مقابل خانواده و دیگران با منطقی زیبا وارد بحث شوند و آنها را براساس احساس مسئولیت نسبت به رأی دادن دعوت و تشویق کنند.

بهارستان آنلاین- حجت الاسلام پناهیان گفت: امسال در میان کاندیداهای تایید صلاحیت شده افرادی که همچون سال‌های قبل همانند خروس جنگی به یکدیگر می‌پریدند نیستند، بنابراین برای پرشور شدن انتخابات بار اصلی روی دوش احساس مسئولیت مردم نسبت به جامعه است.

به گزارش «بهارستان آنلاین »؛ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با اشاره به اینکه احساس مسئولیت از ویژگی‌های انسان است اظهار داشت: باقی موجودات احساس مسئولیت غریزی دارند و اگر کاری نیز نسبت به فرزندان خود انجام می‌دهند از روی غریزه است. این ویژگی در سطح انسان‌ها عمیق‌تر است اما نباید اجازه دهیم این احساس مسئولیت در وجود ما در سطح غریزه باقی بماند.

 

پناهیان گفت: در کشور عقب افتاده‌ای مانند آمریکا، برای پرشور شدن انتخابات نیازمند رویکردهای هیجانی هستند، بنابراین افرادی مثل بایدن و ترامپ هرچه از دهانشان درمی‌آید بهم می‌گویند. البته در اثر آن سیاست‌مدارانی هم روی کار می‌آیند که میلیون‌ها نفر را می‌کشند. برخی تلاش دارند در ایران نیز این رویکردها جابیفتد اما ما نیازی نداریم چون مردم احساس مسئولیت نسبت به جامعه خود دارند.

این سخنران مذهبی افزود: برخی می‌گویند که فلان فرقه سیاسی نماینده‌ای در میان کاندیداهای انتخابات ندارند که البته ای کاش داشت، اما افرادی که برای انتخابات نامزد شده بودند، حامیان و بانیان وضع موجود بودند و براساس نظرسنجی‌ها نیز رأیی میان مردم نداشتند، زیرا مردم به دنبال تغییر وضع موجود و تحول هستند.

وی با بیان اینکه افرادی که امروز تایید صلاحیت شده‌اند، دوست دارند وضع موجود را تغییر دهند، تصریح کرد: در این انتخابات احتمالا نامزدها همچون خروس جنگی بهم نخواهند پرید و انتخابات بر اثر یک هیجان کاذب بنا نیست پررونق شود. برای رونق‌دار شدن انتخابات امسال نیازمند احساس مسئولیت مردم هستیم.

پناهیان گفت: البته باید بدانیم فردی که انتخاب می‌شود و بنای تحول دارد اگر میزان رأی‌اش کم باشد، همین بانیان وضع موجود زبانشان دراز خواهد شد، بنابراین حضور هرچه بیشتر در انتخابات مهم است. شما در انتخابات یک رئیس جمهور انتخاب نمی‌کنید بلکه به تمام وزراء، مدیران کل و مسئولان بعدی دولت رأی می‌دهید و حتی نوع کار کردن کارمندان را هم انتخاب می‌کنید، زیرا یک انتخاب بد می‌تواند منجر به کم‌کاری کارمندان و یا حتی نعوذ بالله رشوه گرفتن آنها شود. یک رئیس جمهور قوی، با برنامه و پاکدست می‌تواند تحول را در کشور ایجاد کند.

این سخنران مذهبی گفت: اگر رئیس جمهور بعدی رأی‌اش کم باشد مورد تضعیف بانیان وضع موجود و حتی مدیران میانی که موجب تعطیلی کارخانه‌ها شده‌اند قرار می‌گیرد. ما کارمند و مدیران میانی دلسوز زیاد داریم، اما رئیس جمهور قوی می‌خواهند تا پای کار بیاید.

وی با بیان اینکه احساس مسئولیت را باید مبنای انتخاباتی خود قرار دهیم، تصریح کرد: این روزها در فضای مجازی تبلیغ می‌شود که برای چه کسی رأی دهیم؟ من جوانان را به خاطرات شهدا ارجاع می‌دهم. آنها روزی خون خود را فدا کردند، اما نگفتند برای چه کسی خون می‌دهیم. در آن زمان حتی در جبهه‌ها کارشکنی می‌شد و مدیران دولتی کم کاری می‌کردند اما شهدا کار خود را می‌کردند.

پناهیان افزود: شهید قاسم سلیمانی که سیدالشهدای مقاومت بود، جانش را کف دست گرفت، در حالی که به دنبال تحویل گرفته شدن نبود و حتی می‌دانست غریب به شهادت خواهد رسید. نیمی از رزمنده‌های مدافع حرم زمانی که به شهادت رسیدند، از قبل به آنها گفته شده بود در ایران نامی از آنها برده نخواهد شد، زیرا بنا نبود خبری از حضور ایران در جنگ سوریه منعکس شود، اما آنها در غربت جان دادند و نگفتند برای چه کسی جان می‌دهیم.

وی گفت: این روزها تمام شبکه‌های ماهواره‌ای و دشمنان از آل سعود و رژیم صهیونیستی گرفته، پیام می‌دهند که رأی ندهید. باید ببینیم در روز انتخابات ما حرف آل سعود و اسرائیل کودک‌کش را گوش می‌دهیم یا با احساس مسئولیت خود پای صندوق آرا می‌آییم.

انتهای پیام/3040