حق طبیعی موکلان است که از رویکرد وکلای خود در مجلس آگاه باشند/ امیدواریم به همان شفافیت آراء در مجلس پنجم برگردیم
حق طبیعی موکلان است که از رویکرد وکلای خود در مجلس آگاه باشند/ امیدواریم به همان شفافیت آراء در مجلس پنجم برگردیم
عدم شفافیت نشانگر آن است که بعضی نمایندگان نمی خواهند مردم و تشکلهای سیاسی از مواضع آنها خبردار شوند

بهارستان آنلاین – وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است :متاسفانه گاهی در مجلس شاهد نوعی نفاق و دورویی در نظرات نمایندگان هستیم.

به گزارش بهارستان آنلاین ، سید محمد حسینی با اشاره به این که طرح شفافیت آرا را بیش از 160 نماینده امضا کردند امادر موقع رای گیری تنها 60 نفر رای موافق دادند، بیان کرد: یعنی تعدادی از نمایندگان موضوعی را ادعا کرده ولی هنگام رای گیری، موضع مخالف می گیرند.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی ادامه داد: مواردی سراغ داریم که موضع نماینده در حوزه انتخابیه با مواضعش در مجلس متفاوت است!

وی خاطرنشان ساخت : برخی سعی می کنند با دو پهلو و گرد صحبت کردن به نوعی دل همه را به دست بیاورند و به هر قیمتی آرا را به سمت خود جلب کنند و بعضاحاضر می شوند از لیستی به لیست دیگر منتقل شوند تا کرسی مجلس را از دست ندهند.

این نماینده دوره پنجم مجلس یادآور شد: عدم شفافیت نشانگر آن است که بعضی نمایندگان نمی خواهند مردم و تشکلهای سیاسی از مواضع آنها خبردار شوند، در حالی که حق طبیعی موکلان است که از رویکرد وکیل خود آگاه باشند.

وی افزود: به دلایل متعدد مواضع نمایندگان باید صریح و آشکار باشد و مردم و فعالان سیاسی در جریان امور قرار گیرند.

این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در گذشته آرا نمایندگان به صورت قیام و قعودی بود و مشخص می شد که نسبت به لوایح و طرحها و دیگر موضوعات مخالف یا موافق هستند، گفت: از زمانی که نمایندگان با فشار دادن یک دکمه رای خود را اعلام می کنند نظر آنان بر مردم پوشیده شده است که معایب خاص خود را دارد و جمع قابل توجهی از نیروهای انقلاب خواهان شفاف سازی و محرم دانستن مردم هستند.

حسینی در پایان گفت: در کشورهای متعدد آرا نمایندگان پارلمان شفاف است مگر در مواقع خاص که دلایل متقن وجود داشته باشد به صورت محرمانه رای گیری می شود، که تا مجلس پنجم در ایران هم اینگونه بود و امیدواریم به همان شفافیت آراء برگردیم.

انتهای پیام / 556