حلقه پنهان مافیای واردات در سال رونق تولید
حلقه پنهان مافیای واردات در سال رونق تولید
توضیحات سازمان غذا و دارو در پی گزارش آفتاب یزد در رابطه با ادعای سرطانزا بودن داروی لوزارتان، چرا کماکان این دارو در برخی داروخانه ها به فروش می رسد؟

بهارستان آنلاین – سیاست های حمایت از مافیای واردات دارو بجای تولید از سوی افراد و رسانه های اصلاح طلب از جمله روزنامه شرق در حالی ادامه دارد که آنها در روزهای گذشته برای پاسخ به ادعاهای خود درباره سرطانزا بودن داروی لوزارتان در دادسرا حاضر شدند.

به گزارش بهارستان آنلاین؛ خط تخریب تولیدات داخلی در سال رونق تولید همچنان ادامه دارد و رسانه های اصلاح طلب در مصاحبه با افرادی و تیتر اول کردن آنها سعی در زنده نگهداشتن این خط تخریب دارند.

در همین راستا روزنامه شرق در پنچ شنبه 13 تیر تیتر اول خود را به « پشت پرده یک داروی سرطان زا»؛ اختصاص داد.

منظور این روزنامه داروی لوزارتان که یک داروی تولید داخلی برای کنترل فشار خون است، بود و اینگونه نوشت: « ماده مؤثر این دارو که یک شرکت خاص هندی تولید می کند، از شش ماه پیش سرطان زا تشخیص داده شد و در بیشتر کشورهای دنیا جمع آوری شد».

این روزنامه در گزارش خود از نظرات فردی به نام کاووس باسمنجی استفاده و ادعاهایی را مطرح کرد.

ادعایی که با شکایت شرکت تولید کننده این دارو هم اکنون از سوی قوه قضائیه در دست بررسی است.

علاوه بر شرق، روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد هم 2 روز تیتر اول خود را به این موضوع اختصاص داد.

«داروی لوزارتان با برند اکتوور در همه داروخانه ها به فروش می رسد! چه کسی پاسخگو است، وزیر نگران بالش، مجلسی ها در تعطیلات، سرطان در حال تکثیر؟» و « توضیحات سازمان غذا و دارو در پی گزارش آفتاب یزد در رابطه با ادعای سرطانزا بودن داروی لوزارتان، چرا کماکان این دارو در برخی داروخانه ها به فروش می رسد؟ تنبلی کردند»، تیترهای این روز نامه در روزهای یکشنبه 16 تیر و سه شنبه 18 تیر بود.

مافیای دارو علاوه بر بهره گیری از این روزنامه ها، سعی کردند تا با یارگیری برخی افراد و احزاب، در فضای مجازی هم فعال باشند.

در همین زمینه می توان به نقش بهروز شجاعی در دامن زدن به شایعات مطرح شده در فضای مجازی اشاره کرد.

وی سعی کرد تا با توئیت های خود، یک قرص تولید داخل ( لوزارتان) را قبل از اعلام مراجع نظارتی حوزه بهداشت و درمان، سرطانزا معرفی کرده تا با هدف اعتبار زدائی، تولیدات داخل را نشانه رود.

این فرد هم در روزهای گذشته به دادسرا احضار شده تا پاسخگوی اتهامات خود باشد.

حزب ندای ایرانیان هم برخلاف فعالیت حزبی وارد ماجرا شده و در خصوص لوزارتان بیانیه صادر کرد.

اما روز نامه شرق با یک تنفس یک ماهه و در روز پنچ شنبه 17 مرداد مطلبی به نقل از هاله حامدی فر عضو هیئت نمایندگان و کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران با تیتر «محدودیت واردات آری، ممنوعیت نه» منتشر کرد.

حامدی فر مدیر شرکت سیناژن در این میان طی مصاحبه ای با روزنامه شرق تلویحا داروهای داخل مبتنی بر مواد اولیه داخلی را با اسستناد به کیفیت پائین ، زیر سوال برده و توضیح نداده است که فرایند انتقال دانش و تکنولوژی در صنعت دارو (مواد اولیه) با چه فرآیندی در کشور باید انجام شود. در این راستا در پی القای خرید کالاهای خارجی از جمله دارو گریده.

با این اوصاف هنوز سوال اصلی باقی مانده و آن شائبه حلقه و پیوند کاوس باسمنجی، بهروز شجاعی، هاله حامدی فر، روزنامه شرق، روزنامه آفتاب نیوز و حتی احزاب سیاسی از جمله حزب ندای ایرانیان است که این حلقه با کدام دست های پنهان خط تخریب و ضربه به تولید داخلی و دفاع از واردات را پیگیری می کنند.

شائبه و حلقه ای که باید لایه های آن از سوی نهادهای امنیتی و قوه قضائیه مشخص و شفاف شود.

انتهای پیام /464