حمله به مواضع گروه های نزدیک به ایران در سوریه / بایدن: دنبال درگیری با تهران نیستیم
حمله به مواضع گروه های نزدیک به ایران در سوریه / بایدن: دنبال درگیری با تهران نیستیم
ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست، اما آماده باشید که ما برای محافظت از مردم خود با قدرت عمل می‌کنیم. این دقیقاً همان چیزی است که دیشب اتفاق افتاد

در پی حملات راکتی دیشب (جمعه شب) به پایگاه‌های آمریکا در میادین نفتی و گازی «کونیکو» و «العمر» در دیرالزور سوریه و متهم شدن ایران به دست داشتن در این حملات، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی دست به حملاتی زده و مواضع نیروهای متحد با ایران در دیر الزور و حومه را بمباران کردند.

به گزارش جامعه خبری تجلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ شبکه خبری روسیا الیوم در این باره گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی بامداد امروز (شنبه) مواضع نیروهای متحد با ایران در دیرالزور و مجاور آنرا به هدف قرار دادند.

به نوشته روسیا الیوم، ائتلاف آمریکایی در جریان این حملات، یک فروند پهپاد ناشناس را سرنگون کرده و محل و موقعیت اصلی این پهپاد را هدف قرار داده است.

این شبکه روسی به نقل از منابع آگاه در سوریه گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف، مواضع «نیروهای تحت حمایت ایران» را سه منطقه در «الصالحیه»، «البوکمال» و «الجوره» هدف قرار دادند

بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده در کنفرانس خبری مشترک با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در واکنش به حمله پهپادی به مواضع ایالات متحده در سوریه گفت: «ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست، اما آماده باشید که ما برای محافظت از مردم خود با قدرت عمل می‌کنیم. این دقیقاً همان چیزی است که دیشب اتفاق افتاد.»

انتهای پیام/

  • منبع خبر : روسیا الیوم