حمله مسلحانه به شاه چراغ شیراز
حمله مسلحانه به شاه چراغ شیراز
غروب امروز حادثه تروریستی دیگری در شاهچراغ شیراز به وقوع پیوست.

بهارستان آنلاین-در جریان حمله تروریستی به حرم شاهچراغ که امروز عصر (یکشنبه 22مرداد 1401) صورت گرفت، 2 تن ازهموطنان (خادمان حرم) به شهادت رسیده و تعداید نیز مجروح شدند.

این دومین حمله تروریستی به حرم شاهچراغ طی ماه های گذشته است.

چند ماه پیش نیز عملیات تروریستی دیگری در حرم شاه‌چراغ باعث شهادت 13 نفر از هم‌وطنانمان شده بود.

 

به گزارش بهارستان آنلاین؛در حمله امروز، تروریستها که تعداد آنها 2 نفر اعلام شد، تلاش کردند تا از باب المهدی وارد حرم شوند.یک نفر از این تروریست‌ها دستگیر شده و در اختیار نیروهای امنیتی قرار دارد

 

تصویری از تروریست دستگیر شده که گفته می شود تحت نظر به بیمارستان منتقل شده است

در حال حاضر درب‌های حرم بسته شده و اطراف حرم تحت کنترل نیروهای امنیتی برای یافتن تروریست متواری است

فرمانده سپاه استان فارس در این باره گفت:تروریستِ دستگیرشده یک اسلحه و 8 خشاب همراه داشته است.

حجت‌الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری فارس هم گفت: بازجویی مقدماتی از تروریست دستگیر شده در حال انجام است.

وی افزود: هفت نفر تا الان زخمی و تحت مداوا هستند. اوضاع کاملاً تحت کنترل است و نیروهای امنیتی در منطقه حاضر هستند

اقدام تروریستی ناموفق بود

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری تولیت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) با بیان اینکه ‌اقدام تروریستی ماموران امنیتی و انتظامی حرم به موقع وارد عمل شدند و اجازه اقدام داده نشد، گفت: عامل حمله تروریستی هشت خشاب پر همراه خود داشته اما پس از مواجه شدن با واکنش سریع نیروهای امنیتی موفق به اقدامی موثر نشد و چند گلوله بی‌هدف به سمت اتاقک نگهبانی و زائران و خادمان شلیک کرد.

وی با بیان اینکه ‌این حرکتی کور بود که عاملان آن می‌خواستند برای گرفتن انتقام انجام دهند و البته از نظر ما یک حرکت ناکام تروریستی محسوب می‌شود، افزود: انشاءالله خداوند عنایت کند نور اهل بیت عصمت و طهارت روز به روز روشن تر شود.

دستورات وزیر کشور به استاندار فارس در پی حمله تروریستی به شاهچراغ

در پی حمله تروریستی در حرم شاهچراغ، وزیر کشور ضمن تماس تلفنی با استاندار فارس، دستور پیگیری حادثه و روشن شدن ابعاد و همچنین شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه را صادر کرد.

احمد وحیدی وزیر کشور شامگاه یکشنبه در تماس تلفنی با استاندار فارس، ضمن دریافت آخرین جزییات از عملیات تروریستی در حرم شاهچراغ در شیراز، دستور فوری جهت بررسی فوری ابعاد این حادثه تروریستی را صادر و به محمدهادی ایمانیه ابلاغ کرد.

وحیدی در این تماس تلفنی، به استاندار فارس تاکید کرد:در هماهنگی با سایر دستگاه های ذیربط، تدابیر لازم برای حفظ آرامش اجتماعی و همچنین پیگرد عوامل عملیات تروریستی انجام شده در عصر یکشنبه بعمل آورند.

وزیر کشور به استاندار فارس تاکید کرد که دستگاه های ذیربط، رسیدگی به وضعیت مصدومان این حادثه را به فوریت در دستور کار قرار دهند.

چهارم آبان سال گذشته نیز در حمله تروریستی به حرم شاهچراغ 13 نفر شهید و 25 نفر مجروح شدند که عوامل این حمله تروریستی در تیرماه امسال اعدام شدند.

اسامی مجروحین حمله تروریستی به حرم شاهچراغ به این شرح است:

اسماعیل مقدس 39 ساله
محمد حسین زارع 25ساله
عباس عباسی 69ساله
علی کاظم کرم علی 54 ساله
غلامعباس عباسی
محمد جهانگیری
امیر زارع 23ساله

دستور رئیسی جمهور برای شناسایی عوامل حادثه شاهچراغ

آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور، رئیس‌جمهور در تماس‌ با وزیر کشور و استاندار فارس بر بکارگیری همه امکانات درمانی برای مداوای مجروحان و همچنین شناسایی و تعقیب همه عوامل این جنایت تأکید کرد.

رئیسی همچنین به وزیر کشور مأموریت داد ابعاد امنیتی این موضوع را با قاطعیت و فوریت بررسی و نتیجه را گزارش کند و بر ضرورت شناسایی و مجازات همه عوامل دخیل در این جنایت نیز تأکید کرد‌.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین