خبرنگار واقعی مصلح اجتماعی است
خبرنگار واقعی مصلح اجتماعی است
ساعدی گفت: علیرغم تفاوت دیدگاه، روش و منش‌ها، همه مسئولان موظفند از طریق خبرنگاران واقعیت‌ها را به جامعه منتقل کنند و در این راستا هیچ مسئولی حق کوتاهی ندارد، زیرا مشروعیت این پست‌ها و اینکه افراد فرصت خدمتگزاری را پیدا می‌کنند از مردم است.

 

بهارستان آنلاین- قاسم ساعدی، نماینده مردم دشت‌آزادگان و هویزه در مجلس دهم در نشستی که به مناسبت تقدیر از خبرنگاران برگزار شد، گفت: خبرنگاران نقش بسزایی در تحولات کشور دارند و من به شخصه برای همه افرادی که در حوزه خبر و خبررسانی فعالیت می‌کنند، احترام زیادی قائلم؛ به باور من، خبرنگار واقعی مصلح اجتماعی است و ان‌شاالله که همه خبرنگاران ایران عزیز در این مسیر قدم بردارند.

وی افزود: علیرغم تفاوت دیدگاه، روش و منش‌ها، همه مسئولان موظفند از طریق خبرنگاران واقعیت‌ها را به جامعه منتقل کنند و در این راستا هیچ مسئولی حق کوتاهی ندارد، زیرا مشروعیت این پست‌ها و اینکه افراد فرصت خدمتگزاری را پیدا می‌کنند از مردم است و باید توجه داشت که «دانستن حق مردم است».

رییس مجمع نمایندگان استان خوزستان تصریح کرد: استان ما یکی از استان‌هایی بود که در چند ماه گذشته گرفتار سیل شد. به تبع این بلای طبیعی، زندگی و کار و کاسبی بسیاری از مردم با آسیب‌های جدی روبرو شد، اما موضوعی که باعث دلگرمی ما و مردم آسیب‌دیده شد، پوشش مناسب اخبار به اقصی نقاط کشور بود. بواسطه این خبررسانی‌های دقیق، هم مسئولان تلاش بیشتری را در دستور کار قرار دادند و هم مردم برای هموطنان آسیب‌دیده خود سنگ تمام گذاشتند.

ساعدی اظهار داشت: ایران کشوری با پتانسیل است، اما ماه‌هاست وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم با مشکلات و چالش‌های متعددی مواجه شده که لازم و ضروری است که دولتمردان فکر اساسی برای رفع این بحران‌ها بکنند، زیرا از دست رفتن زمان تنها باعث کوچک شدن سفره‌های مردم خواهد شد. از طرفی، از خبرنگاران می‌خواهم بدون وابستگی به جریانات سیاسی کشور تنها به پوشش هر آنچه که در کشور می‌گذرد بپردازند تا ضمن بالا رفتن سطح آگاهی جامعه، مسئولان متوجه شوند که عملکرد آن‌ها زیر ذره‌بین مردم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین وظایف رسانه‌ها و مخصوصاً رسانه ملی که به نظر می‌رسد مغفول مانده، تبیین فرهنگ ایرانی – اسلامی است. ایران کشور متمدن و صاحب فرهنگی است و امیدوارم رسانه‌ها با قدرت اجتماعی که در اختیار دارند در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند تا هر روز شاهد تهاجم‌های مختلف فرهنگی نباشیم.