خودروسازان ارابه مرگ می سازند / پراید و پژو RD نباید در جادها تردد کنند
خودروسازان ارابه مرگ می سازند / پراید و پژو RD نباید در جادها تردد کنند
امروز رانندگان به محض رویت گشت محسوس سرعت خود را کاهش داده و پس از عبور از آن مجددا سرعت می گیرند که وجود گشت های نامحسوس باعث کنترل این رفتارها می شود.

بهارستان آنلاین – سردار سید کمال هادیان فر در رزمایش بزرگ گشت های نا محسوس در دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار کرد : یکی از جدی ترین اهداف پلیس راهور ناجا توسعه انظباط ترافیکی است تا بتوانیم با مشارکت دستگاه های مسئول و رانندگان این گام بلند را با موفقیت برداریم.

به گزارش بهارستان آنلاین ، رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه امروز 44 میلیون راننده و 33 میلیون وسیله نقلیه، هزارو چهارصدو هفت شهر و دویست و هفده هزار کیلومتر جاده در کشور وجود دارد ؛ گفت : توسعه انظباط ترافیکی و کاهش تصادفات و جان باختگان از برنامه های جدی پلیس راهور می باشدلذا بر این اساس استفاده از بازرسان و گشت های نامحسوس در دستور کار پلیس است.

هادیانفر با تاکید بر اینکه استفاده از پهبادها که بتوانند لحظه به لحظه وضعیت ترافیکی را گزارش نمایند در دستور کار پلیس راهور است ؛ گفت : امروز رانندگان به محض رویت گشت محسوس سرعت خود را کاهش داده و پس از عبور از آن مجددا سرعت می گیرند که وجود گشت های نامحسوس باعث کنترل این رفتارها می شود.

وی 82 درصد از علل تصادفات را به دلیل رعایت نکردن چهار عامل سرعت ، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب الودگی برشمرد و متذکر شد : وظیفه کاهش کشته صرفا با پلیس نیست و 33 دستگاه دیگر در این زمینه نقش دارند.

هادیانفر با انتقاد جدی از خودروسازها نیز گفت : امروز سهم خودروسازها کم نیست ، ارابه مرگ تولید می کنند ، پراید و پژو آر دی نباید در جاده های کشور تردد کنند و خودروسازان باید خودروی ایمن تولید کنند.

رئیس پلیس راهور در پایان متذکر شد : امسال شاهد نصب دو هزار دوربین کنترل جاده ای خواهیم بود و نصب نسل جدید دوربین های لیزرگان که به کاهش تنش کمک می کند در دستور کار می باشد.

انتهای پیام/281