خیز بلند تراکتورسازان برای قهرمانی با مصطفی دنینزلی
خیز بلند تراکتورسازان برای قهرمانی با مصطفی دنینزلی
دنیزلی سابقه حضور در باشگاه پاس تهران را هم دارد. وی فصل گذشت در لیگ ترکیه هدایت «کاسم‌پاشا» را برعهده داشت که در ابتدای فصل با کسب نتایج خوب در مقطعی صدرنشین هم شد.

بهارستان آنلاین – بار دیگر پای مصطفی دنیزلی به فوتبال ایران باز شد و اینک این مربی 69 ساله قصد دارد ادامه فعالیت حرفه ای ورزشی خود را در تیم تراکتورسازی دنبال نماید.

به گزارش بهارستان آنلاین ، مصطفی دنیزلی در حالی هدایت این تیم تبریزی را به عهده گرفته است که فصل گذشته علارقم جذب ستاره های لیگ برتر فوتبال ایران و جذب چندین لژویرنر صاحب نام ایرانی و خارجی نتوانست علارقم شایستگی ها به رتبه ای بیشتر از پنجمی در لیگ برتر دست یابد.

اما بیشتر کارشناسان ورزشی معتقد می باشند تراکتورسازی آخرین سکوی حرفه ای این مربی صاحب نام ترکیه ای به شمار می آید. دنیزلی سابقه حضور در باشگاه پاس تهران را هم دارد. وی فصل گذشت در لیگ ترکیه هدایت «کاسم‌پاشا» را برعهده داشت که در ابتدای فصل با کسب نتایج خوب در مقطعی صدرنشین هم شد.

اما نکته جالب تر اینجا است که چرا تراکتورسازان تمایل و اسرار به استفاده از مربیان پا به سن گذاشته دارند و این در حالی است که در فصل گذشته نیز جان توشاک و جورج لیکنز نیز در شرایطی مشابه با دنیزلی قرار داشتند .

نکات آماری از مصطفی دنیزلی:

۱- ۱/۱۶ سال میانگین حضور دنیزلی در تیم‌های تحت هدایت خود است.
۲- مدرک مربیگری حرفه‌ای یوفا، آخرین مدرک مربیگری دنیزلی به شمار می‌رود.
۳- دنیزلی در طول دوران مربیگری خود تنها یک بار توانسته با تیم گالاتاسرای میانگین امتیازی بالاتر از ۲ را کسب کند. او در فصل ۹۰-۹۱ لیگ ترکیه با گالاتاسرا موفق شده بود میانگین امتیاز ۲/۰۵ در هر بازی را بر جای بگذارد.
۴- میانگین گل‌های زده شده توسط تیم‌های تحت هدایت دنیزلی همواره بالاتر از ۱/۵ گل در هر بازی بوده و این نشان از تهاجمی بودن تفکرات تاکتیکی وی دارد.
۵- دنیزلی در سوپر لیگ ترکیه ۲۹۱ بار مربیگری کرده است.
۶- او در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ هفده بازی را روی نیمکت پرسپولیس حضور داشت و با ۵ برد، ۵ مساوی ۷ باخت به کار خود در فوتبال ایران خاتمه داده بود.
۷- کاظم پاشا، آخرین تیم تحت هدایت دنیزلی بود. او در این تیم ۱۱ پیروزی، ۵ تساوی و ۱۶ شکست کسب کرد.

انتهای پیام /217