خیز نتانیاهو برای بدست آوردن پنجمین نخست وزیری در اسرائیل
خیز نتانیاهو برای بدست آوردن پنجمین نخست وزیری در اسرائیل
تقریبا با اتمام شمارش آرا در اسرائیل دو حزب راستگرا و اتحاد میانه رو توانستند با آرای مساوی به پارلمان این کشور راه یابند و از این رو شانس نتانیاهو برای پنجمین بار برای تشکیل کابینه بیشتر از دیوید بن گوریون ژنرال بازنشسته می باشد.

بهارستان آنلاین – با نزدیک شدن به پایان شمارشآرا در اسرائیل رسانه های این کشور پیش بینی کردند که دو رقیب حزب راستگرا و اتحاد میانه رو توانسته اند هر کدام با سی و پنج کرسی به پارلمان این کشور راه یابند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، کنست اسرائیل 120 کرسی دارد و تا کنون هیچ حزبی در تاریخ کنست نتوانسته است که اکثریت آرا را کسب نماید و به همین دلیل می باشد که بیشتر دولت های اسرائیل ائتلافی می باشند.

با این توجه به نظر می رسد دولت بعدی اسرائیل نیز ائتلافی باشد و شانس نتانیاهو برای تشکیل یک دولت راستگرا بیشتر از رقیبش باشد.

بنیامین نتانیاهو اگر بتواند موفق به تشکیل کابینه شود تنها نخست وزیر اسرائیل خواهد بود که برای پنجمین بار توانسته به این امر دست پیدا نماید تا کنون دیوید بن گوریون طولانی ترین دوره نخست وزیری را در اسرائیل را دارا بوده است .

نتانیاهوی شست و نه ساله در مبارزه انتخاباتیش بیشتر از هر چیزی به بر سر امنیت اسرائیل تاکید داشته است و گفته بود که در صورت پیروزی در انتخابات اراضی اشغال شده کرانه باختری را ضمیمه خاک اسرائیل خواهد نمود.

انتهای پیام/ 33

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان