دانشجو نماد پویایی و حرکت در جامعه است
دانشجو نماد پویایی و حرکت در جامعه است
در ادامه این نشست ، دانشجویان حاضر به بیان بخشی از خاطرات دوران دانشجویی پرداختند و با ارایه لوح تقدیر از آنان تجلیل به عمل آمد.

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه دانشجویان طبقه پیشرو و با نشاط پیکره جامعه هستند، گفت: دانشجو نماد آگاهی و مبارزه طلبی است و با حس آزادیخواهی و مطالبه گری باعث پویایی و حرکت جامعه می‌شود.
به گزارش جامعه خبر تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ محمد مویدی در نشست صمیمانه همکاران دانشجوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی که به مناسبت 16 آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشجویان نقش به سزایی در آینده کشور دارند، گفت:دانشجویان با کارو تحقیق می توانند برای اعتلای جایگاه علمی کشور تلاش کرده و از این طریق زمینه رشد و شکوفایی همه جانبه ایران اسلامی را فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه جریان سازی فرهنگی و سیاسی جزیی از وظایف دانشجویان به شمار می آید، افزود: دانشجو همواره به عنوان چشم بیدار جامعه،پیش قراول اصلی خردورزی اجتماع در عرصه های مختلف محسوب می شود بنابراین می تواند در بستری از تعقل و روشنفکری دینی، حرکت ایران اسلامی را به سمت قله های عزت و افتخار و پیشرفت و شکوفایی شتابان تر کند.
گفتنی است 16 آذر در تقویم رسمی کشور به عنوان روز دانشجو نام گرفته و در این ارتباط هر ساله یاد سه دانشجوی دانشگاه تهران به نام های (مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که در 16 آذر سال 1332 در اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رییس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

انتهای پیام/6294