دانشگاه نباید به سمت انسداد برود/ <strong>خشونت‌های اخیر به هیچ وجه کار معترضین نیست</strong>
دانشگاه نباید به سمت انسداد برود/ <strong>خشونت‌های اخیر به هیچ وجه کار معترضین نیست</strong>
اینکه کشور ما دارای مشکلات زیادی است کسی منکر آن نیست، اما سوالی که وجود دارد این است که این مشکلات را چه کسی غیر از ما و شما‌ها باید حل کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای سعی دارند فضای گفتگو را در دانشگاه ببندند، این خیانت به ایران و جمهوری اسلامی است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛  سید محسن دهنوی ، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف که از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد، گفت:۱۲، ۱۳ سال از عمرم را در شریف گذراندم و اقتضای فضای دانشگاه گفتگو است. ما با هم بحث می‌کردیم، اما جمع ما به هم نمی‌خورد. باید حرف بزنیم. اگر حرف نزنیم بینمان فاصله می‌افتد.


وی افزود: درباره بی قانونی نظامی، جا‌هایی خطا کردند و تذکر دادیم. اما آیا همین اتفاق کرج را می‌توان اعتراض نام نهاد؟ کجای دنیا پلیس را خلع سلاح می‌کنند. پلیس نمی‌تواند از گلوله جنگی استفاده کند؛ و تمام پلاستیکی و پینت بال است. اما یک سری میخواهند خشونت را در جامعه بالا ببرند. کشته سازی میکنند. با این همه خشونت پلیس ما دست به استفاده از سلاح سرد نمی‌برد. فاز را در فضای مسلحانه می‌بریم و انتظار داریم بنشینند و نگاه کنند. زمانی که فردی با سلاح به کلانتری حمله میکند انتظار نگاه کردن دارید؟

دهنوی بیان کرد: جمهوری اسلامی نشان داده اگر جایی خطا کند آن را می‌پذیرد. مثل هواپیمای اوکراینی که بالاترین فرمانده مربوطه آمد و عذرخواهی کرد. در قضیه خانم امینی عده‌ای قبل اینکه حرف جمهوری اسلامی را بشنوند درباره این قضیه قضاوت کردند.

وی افزود: من نظراتم را در جمع‌های شریفی گفتم که این کار مثبت است که دانشجویان بروند یک مقطعی از تحصیل خود را در خارج از کشور بگذرانند به شرطی که به کشور بازگردند و به کشور خدمت کنند. با این اوصاف دو واژه اپلای کردن و مهاجرت کردن معنا‌های متفاوتی دارند که نباید این دو واژه را معادل یکدیگر بگیریم.

دهنوی بیان کرد: کشور ما دارای مشکلات زیادی است و کسی منکر آن نیست، اما سوالی که وجود دارد این است که این مشکلات را چه کسی غیر از ما و شما‌ها باید حل کنند آیا بیگانگان می‌آیند و مشکلات را حل کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: سربازی امری بود که جوانان را خیلی اذیت می‌کرد و ما ورود کردیم و مطالبه مان این بود که حداقل به همان قانون نظام وظیفه عمل کنید که نتیجه اش شد افزایش حقوق سربازان. در تلاش اصلاح این قانون نیز هستیم و ما مصمم بر حل مشکلات کشور هستیم.

وی با بیان اینکه خشونت‌های اخیر به هیچ وجه کار معترضین نیست، تصریح کرد: عده‌ای دوست دارند سطح خشونت را در جامعه بالا ببرند و کشته‌ها بیشتر شود.

دهنوی با اشاره به اینکه عده‌ای سعی دارند فضای گفتگو را در دانشگاه ببندند، این خیانت به ایران و جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: دانشگاه محل گفتگوست دانشگاه نباید به سمت انسداد برود.

انتهای پیام/6103


  • منبع خبر : دانشجو