درخواست کردم لایحه حجاب از دستور کار مجلس خارج شود، اما نپذیرفتند
درخواست کردم لایحه حجاب از دستور کار مجلس خارج شود، اما نپذیرفتند
لایحه ای که اجتماعی‌ترین لایحه کشور است، در کمیسیون اجتماعی مطلقا بررسی نشده است که این موضوع باعث نگرانی‌های جدی شده است.

بهارستان آنلاین- نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی درمورد گفتگوی اخیر منتشر شده از حسین جلالی نماینده مجلس و قالیباف درمورد لایحه حجاب،گفت: آقای جلالی گفتند محصلین از یک سری خدمات محروم هستند و در مورد احضار صحبتی نکردند.

به گزارش«بهارستان آنلاین»معین‌الدین سعیدی افزود: در یکی از بند‌های لایحه پیشنهادی دولت، پیشنهادی دادند که می‌گوید حتی محصلین را می‌توان از خدمات عمومی منع کرد. دقیقا اصطلاح محصلین است که باعث اعتراض برخی نمایندگان شده بود و اینگونه هیچ امنیت روانی هم برای دانش آموزان و کودکان نخواهد شد، آقای قالیباف هم توضیح دادند که اینگونه نیست و به کلانتری احضار نخواهند شد، پیرو این موضوع آقای جلالی گفتند این کودکان احضار نمی‌شوند، اما منع خدمات خواهند شد.

وی در ادامه گفت: مثل دیگر لوایح که مشمول اصل ۸۵ شده اند، این لایحه هم در کمیسیون‌های مربوطه و با حضور اعضای خاص آن صحبت خواهد شد. من بعید می‌دانم که این طرح مانند صیانت و جوانی جمعیت بر خلاف آنچه می‌گفتند مردم و نخبگان در جریان روند بررسی قرار خواهند گرفت، این اتفاق رخ نداد من هم امید چندانی ندارم که هم اندیشی نخبگان در این حوزه صورت بگیرد.

سعیدی در پایان گفت: لایحه ای که اجتماعی‌ترین لایحه کشور است، در کمیسیون اجتماعی مطلقا بررسی نشده است که این موضوع باعث نگرانی‌های جدی شده است. بنده در نطق مجلس گفتم که ما اولویت‌های بسیار بسیار مهم تری داریم و بر اساس موارد متعدد در مورد کشف حجاب خلاء قانونی نداریم و بنده درخواست کردم که این موضوع از دستور کار مجلس خارج شود، اما این اتفاق نخواهد افتاد، چون ۱۷۵ نفر به ماده ۸۵‌ای شدن این لایحه دادند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین