در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد
در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد
هرجا شما موضوعات را به توافق با غرب و با مذاکره با غرب و با آمریکا و اینها موکول کردید، آنجا ماندید، نتوانستید پیش بروید.

بهارستان آنلاین – امام الله خامنه‌ای فرمودند: آیندگان باید از تجربه بی‌اعتمادی به غرب استفاده کنند؛ در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد.

به گزارش«بهارستان آنلاین» ؛ آخرین دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت دوازدهم با امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد.

اهم فرمایشات رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

-دیگران باید از تجربه‌های شما استفاده کنند. یک تجربه را من به خصوص یادداشت کرده‌ام. حرفی است که من مکرر با شما و مردم تکرار کردم حالا هم همان حرف را تکرار می‌کنم. این تجربه عبارت است از بی‌اعتمادی به غرب. آیندگان باید از این تجربه استفاده کنند. در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد.

-غربی‌ها به ما کمک نمی‌کنند. هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. جایی که ضربه نمی‌زنند آنجایی است که امکانش را ندارند. هر جا امکان داشتند ضربه زدند. این تجربه بسیار مهمی است.

-مطلقاً نبایستی برنامه‌های داخلی را به همراهی غرب موکول و منوط کرد. چون قطعاً شکست می‌خورد، قطعاً ضربه می‌خورد. شماها هم هرجایی که کارهایتان را منوط کردید به غرب ناموفق ماندید، هرجایی که بدون اعتماد به غرب، خودتان قد علم کردید و حرکت کردید، موفق شدید. این‌جور است دیگر. نگاه کنید کارکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم این‌جوری است.

-هرجا شما موضوعات را به توافق با غرب و با مذاکره با غرب و با آمریکا و اینها موکول کردید، آنجا ماندید، نتوانستید پیش بروید. چون آنها کمک نمی‌کنند دیگر، دشمن‌اند دیگر. هر جا شما از آنها قطع نظر کردید، خودتان راه افتادید از شیوه‌های مختلف هزار تا راه وجود دارد این‌جور نیست که یک راه. نه راه‌های مختلف وجود دارد. انسان‌ها فکر کنند راه‌های گوناگونی برای زندگی شخصی و اجتماعی و مدیریتی پیدا خواهند کرد.

ادامه دارد…