در برابر هر رفتاری از اروپایی‌ها، رفتار متقابل نشان خواهیم داد / خودکرده را تدبیر نیست
در برابر هر رفتاری از اروپایی‌ها، رفتار متقابل نشان خواهیم داد / خودکرده را تدبیر نیست
اگر کشور‌های اروپایی دچار رفتار‌های هیجانی می‌شدند و تصمیمات غیرعاقلانه‌ای می‌گرفتند، حتماً دچار مشکلاتی می‌شدند که بر سر سربازان آمریکایی در منطقه آمد.

 نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برخی کشورهای اروپایی برای قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی گفت: اگر اروپایی ها چنین خطای راهبردی را انجام می‌دادند، حتماً جمهوری اسلامی برای اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهد، بخشی از مسئولیت‌هایش را در خصوص مبارزه با تروریسم و مبارزه با خط ترانزیت مواد مخدر و مسئولیت‌هایش برای امنیت انرژی را دیگر انجام نمی‌داد
احمد راستینه نماینده مجلس

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ احمد راستینه نماینده شهرکرد در واکنش به جلسه پارلمان اروپا با دستور جلسه «قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی»؛ گفت : اروپایی ها جرات قرار دادن سپاه پاسداران را در لیست تروریستی ندارد لذا ما امروز در یک جنگ ترکیبی که آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی به آن دامن  و  شروع کننده آن هستند، قرار گرفته‌ایم و نیازمند یک سیاست روشن و شفاف در پاسخ به این جنگ هستیم.

وی با اشاره به تحسین امام خامنه ای برای برنامه‌ریزی هوشمندانه آنها گفت : رهبر فرزانه انقلاب برای اولین بار به دشمنان آفرین گفت و در ادامه اعلام داشتند که دشمنان را به خاطر طراحی‌های پیچیده تحسین می‌کنم، هرچند در محاسباتشان اشتباه کردند.

این چهره اصولگرای مجلس یازدهم در ادامه گفت : قصه اتحادیه اروپا  خیلی روشن می‌دانند اگر سپاه نبود، اتحادیه اروپا در یک بلای فراگیر در بحث مواد مخدر غرق می‌شد. امروز همه می‌دانند اگر سپاه نبود، داعش سرکرده‌های اروپایی را به تاراج می‌برد. آن‌ها می‌دانند که اگر امنیت انتقال انرژی به خطر بیفتد و ظرفیت‌های اقتصادی دنیا به واسطه به خطر افتادن ترانزیت انرژی دچار مشکل می شود، مقصر خودشان هستند و خودکرده را تدبیر نیست.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این طرح با توجه به پیش بینی ها مورد تایید پارلمان اروپا قرار نگرفت و به تصویب نرسید؛ تصریح کرد: این رویکرد اروپایی ها نشان‌دهنده تصمیمات هیجانی و غیرالزام‌آور آنهاست و اگر کشور‌های اروپایی دچار رفتار‌های هیجانی می‌شدند و تصمیمات غیرعاقلانه‌ای می‌گرفتند، حتماً دچار مشکلاتی می‌شدند که بر سر سربازان آمریکایی در منطقه آمد.

راستینه با تاکید به اینکه ما در برابر هر رفتاری از اروپایی‌ها، رفتار متقابل نشان خواهیم داد؛ گفت :  ما ملتی صلح‌جو و یک تمدن بزرگ با تعامل با دنیا در طول تاریخ بوده و هستیم. امروز هم متناسب با رفتار آن‌ها از خودمان واکنش نشان می‌دهیم. صلح‌جویی آن‌ها، رفتار‌های صلح‌طلبانه ما را به همراه خواهد داشت و تقابل خصمانه آن‌ها، تقابل مقتدرانه ما در محدودسازی حضور اروپایی‌ها در منطقه را به بار می‌آورد و کلا به سرکرده‌های کشور‌های اروپایی توصیه می‌کنیم از رفتار‌های هیجانی و غیرعقلانی پرهیز کنند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا و اروپا اوج فشار‌های خود را برای گرفتن حداکثر امتیاز از  مذاکرات برجامی را به نمایش گذاشته‌اند؛ گفت: هم اروپا و هم آمریکا، انعطاف ما را در موضوع مذاکرات برجامی بر سر خطوط قرمز دیده اند و امروز به دنبال این هستند که با فشار‌های حداکثری بر سر میز مذاکره ما را مجبور به عبور از خطوط قرمز خودمان نمایند. فکر می‌کنم طراحی دشمن در بحث اخیر علیه سپاه، خط مستمر اقدامات ترکیبی در طول سال‌های گذشته تا به امروز است.

راستینه با بیان اینکه در صورت تحریم سپاه  پاسداران  این نهاد نظامی دیگر هیچ مسئولیتی در قبال مبارزه با ترانزیت مواد مخدر را انجام نمی‌داد؛ خاطرنشان کرد:  تحریم‌ها روی ما تاثیر دارد و ما می‌پذیریم هر تصمیمی، واکنش‌هایی به همراه دارد. اگر آن‌ها چنین خطای راهبردی را انجام می‌دادند، حتماً جمهوری اسلامی برای اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهد، بخشی از مسئولیت‌هایش را در خصوص مبارزه با تروریسم و مبارزه با خط ترانزیت مواد مخدر و مسئولیت‌هایش برای امنیت انرژی را دیگر انجام نمی‌داد و اروپایی‌ها می‌دانند که اگر ما به مسئولیت‌هایی که داوطلبانه در حوزه بین‌الملل پذیرفته‌ایم، عمل نکنیم برای آن‌ها گران تمام خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه خطای راهبردی آن‌ها اثراتی مسئولیت‌ را در بخش‌های مختلف در کشور ما به همراه دارد، گفت: در عین این اثرات منفی، برانگیختگی ملت ما را به همراه خواهد داشت. تصمیمات دشمنان هوشمندانه و برای دو مسئله طراحی شده است: اول، به‌هم زدن وحدت و انسجام ملی و دوم، تلاش برای همچنان گرم نگه داشتن بستر اغتشاشات برای شروع مجدد این چالش به منظور فشار به حاکمیت و اخذ امتیاز بر سر میز مذاکره.

وی در ادامه گفت : اگر امروز انقلاب اسلامی را بخواهیم به صورت دقیق تحلیل کنیم باید به نقش نفوذ موثرمان در کشور‌های همسایه در حوزه‌های مختلف که مورد اتفاق ملت‌های منطقه در حفظ امنیت آن‌ها و دفاع از عرصه اقتصادی منطقه است، اشاره کنیم. تلاش آمریکا و اروپا این است که ما را منزوی کنند و طبیعتاً هزینه این تلاش تا به امروز، تحریم‌های ظالمانه‌ای بوده که به ایران وارد شده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت : مطمئناً این هزینه‌ها، شرایط سخت و آسیب‌هایی را در حوزه‌های اقتصادی و دارویی و درمان بر ملت ما وارد کرده است، اما واقعیت این است که ما با مقاومت‌مان دستاورد‌هایی را حاصل کرده‌ایم و نقشی که امروز در عرصه بین‌المللی و منطقه در ساختار جدیدش در حال ایفا هستیم به مراتب حاصلش از آنچه که سبب آسیب شده، بیشتر است. ساختار جدید بین‌المللی به سمت حذف جهان تک‌قطبی و حرکت به سمت ساختار چندقطبی است. تلاش آمریکا و اروپا این بود که نقش ما را در شکل‌گیری ساختار جدید محدود کنند تا ایران نتواند نقش‌آفرینی داشته باشد./

انتهای پیام

  • منبع خبر : رویداد