در نبرد قدرت ها در ونزوئلا چه کسی به پیروزی خواهد رسید؟
در نبرد قدرت ها در ونزوئلا چه کسی به پیروزی خواهد رسید؟
جدال روسیه وآمریکا در ونزوئلا با پیاده شدن نیروهای ویژه ارتش سوریه در کاراکاس وارد مرحله جدیدی شده است.

بهارستان آنلاین -ونزوئلا محل تخاصم دو قدرت بزرگ نظامی یعنی آمریکا و روسیه شده است به نحوی که بعد از اتهام روسیه به واشنگتن مبنی بر قصد راه اندازی کودتا در ونزوئلا و همچنین مداخله این کشور در تحریم شرکت ملی نفت ونزوئلا حال نوبت به روسیه رسید که در یک اقدام متقابل صدها نفر از نیروهای ویژه نظامی خود را با دو هواپیما مستقما در ونزوئلا پیاده نماید که باعث انتقاد شدید امریکا مبنی بر افزایش تنش ها از جانب روسیه شده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ این در حالی می باشد که روز یکشنبه یک مقام مسئول در ونزوئلا گفته بود که نیروهای نظامی روسیه در غالب همکاری های نظامی دوکشور به کاراکاس سفر کرده اند.

پوتین از مهمترین حامیان نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به شمار می آید که مدتی است توسط خوان گوایدو رئیس پارلمان و رهبر مخالفان رئیس جمهور وقت با پشتیبانی ایالات متحده خواستار پایان دادن به رئیس جمهوری مادورو در ونزوئلا و انتخابات زودرس ریاست جمهوری در ونزوئلا می باشد .

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا این حرکت روسیه را ناقض لزوم خوداری ار دخالت خارجی در ونزوئلا دانسته و آنرا اقدامی در جهت افزایش تنش ها برشمرده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ و بیشتر مقامات آمریکایی صراحتا از روی میز بودن انواع اقدام ها به ویژه اقدام نظامی در ونزوئلا یاد و نام برده بودند.

البته موسسه نظر سنجی داتانالیسیس ونزوئلا اعلام کرده است که هشتاد درصد مردم این کشور خواستار کناره گیری نیکلاس مادورو از مقام ریاست جمهوری در این کشور می باشند .

ونزوئلا یه یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه بشمار می آمد امروز به فقیرترین کشور منطقه تبدیل شده است .

حال بایست بانتظار نشست و دید که تخاصم این دوکشور به کجا خواهد انجامید آیا مادورو با حمایت روسیه همچنان در راس قدرت در ونزوئلا خواهد بود یا اینکه گوایدو با حمایت امریکا به راس قدرت در این کشور خواهد رسید.

انهای پیام/20

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان