دستور رهبر کره شمالی برای رزمایش حمله دوربرد
دستور رهبر کره شمالی برای رزمایش حمله دوربرد
پس از شکست مذاکرات رهبران کره شمالی و آمریکا در ویتنام در ماه گذشته و توقیف کشتی باری کره شمالی توسط آمریکا تنش ها میان پیونگ یانگ و واشنگتن بالا گرفت تا جایی که کره شمالی رزمایش " حمله دوربرد " را برای فشار به آمریکا در دستور کار خود قرار داد

بهارستان آنلاین ، شکست نشست سران میان کیم جون اون و دونالد ترامپ باعث شد تا رهبر کره شمالی دستور انجام رزمایش “حمله دوربرد ” بدهد و به نظر می رسد که این اقدام تلاشی برای تقویت مواضع اش بعد از شکست گفتگوها در هانوی می باشد .

به گزارش بهارستان انلاین ، خبرگزاری رسمی مرکزی کره شمالی امروز جمعه اعلام کرد که به کیم جونگ اون رهبر عالی کشور درباره طرح انجام رزمایش اطلاع داده شد که در آن ادوات هجومی دوردست مورد استفاده قرار می گیرد و وی نیز دستور آغاز این رزمایش را صادر نمود.

این دومین رزمایش شلیک موشک در کره شمالی در کمتر از یک هفته در سایه تنش میان کره شمالی و آمریکا است. آمریکا تلاش می کند به توافقی دست یابد که به موجب آن کره شمالی از زرادخانه هسته ای اش چشم پوشی کند . این در حالی است که کره شمالی نیز می خواهد با آمریکا برای لغو تحریم ها فشار بیاورد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی به نوع سلاح هایی به کار گرفته در این رزمایش اشاره ای نکرده است همچنین این خبرگزاری از استفاده از کلمه موشک یا بمب اجتناب کرده است

این رزمایش در حالی برگزار می شود که واشنگتن روز گذشته یک کشتی باربری کره شمالی را در سایه افزایش تنش جدید میان دو کشور ، مصادره نمود و این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که نظام کیم دیگر آماده مذاکره درباره خلع سلاح هسته ای نیست.

لازم بذکر می باشد که دومین نشست سران دو کشور در ماه فوریه گذشته در ویتنام برگزار شد که بدون هیچ توافق و بیانیه مشترکی به پایان رسیکه این امر باعث خشم کره شمالی شد چراکه مذاکرات هیچ پیشرفتی نداشت.

انتهای پیام/140

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان