چالش های فضای مجازی را به فرصت تبدیل نماییم
چالش های فضای مجازی را به فرصت تبدیل نماییم
اینکه در کشورهای توسعه یافته فضای مجازی یک فرصت می باشد و در کشور ما یک تهدید نکته قابل تاملی می باشد که در این راستا باید با مشارکت منسجم دستگاه های مختلف برای پیشگیری و مقابله با تهدیدات آن سریعا گامی اساسی و اصولی برداشته شود

بهارستان آنلاین – گسترش و سیطره فضای مجازی به عنوان یک ابزار مهم ارتباطی روز به روز در دنیا بیشتر و تاثیرگذارتر می شود و در کشور ما نیز این فضا به عنوان یک ابزار ارتباطی سریع و آسان تا جایی پیشرفته است که نفوذ اینترنت و شبکه های اجتماعی به ده درصد بالاتر از میانگین جهانی رسیده است به نحوی که بالاترین نرخ حضور در اینترنت هشت ساعت می باشد که متعلق به ایران است.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ این گرایش بی سابقه مردم به ویژه جوانان به فضای مجازی در صورت رها شدن و عدم آگاهی یابی و شناخت کافی می تواند در آینده ای نزدیک به یک چالش جدی در کشور مبدل شود .

امام خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب نیز چندین سال است که دغدغه های خود را نسبت به غفلت در فضای مجازی از مسئولان مطالبه فرموده اند و نگرانی های معظم له از این فضا به حدی می باشد که فرموده اند اگر رهبر نبودم حتما رئیس فضای مجازی کشور می شدم.

آیت الله جعفر سبحانی نیز با این بیان که دشمن از طریق فضای مجازی وارد خانه های ما شده است تاکید نموده است که فضای مجازی باید ساماندهی شود.

اگرچه در شورای عالی فضای مجازی دغدغه های امام خامنه ای و مراجع عظام تقلید با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود پیگیری می شود اما سخنان و نگرانی های ایشان وظیفه این شورا را بیش از بیش حساس تر و دقیق تر می نماید.

از این رو پیش بینی می شود در اینده ای نزدیک اینترنت حق اولیه بشر و کلیه خدمات از این بستر ارائه گردد لذا ضرورت بالابردن سطح آگاهی و سواد رسانه ای در جامعه بیش از بیش احساس می گردد.
انتهای پیام/20

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان