دشمن با ایجاد جنگ شناختی و رسانه‌ای در تلاش است تا امنیت روانی جامعه را کم رنگ کند
دشمن با ایجاد جنگ شناختی و رسانه‌ای در تلاش است تا امنیت روانی جامعه را کم رنگ کند
اگر در برابر جنگ رسانه ای دشمنان اقدامی را انجام ندهیم در عرصه جنگ رسانه‌ای و شناختی که جنگ بسیار مهمی است شاهد خسارت خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اوج فضاحت آمریکا و هم پیمانانش ترورهای کوری است که در ممالک اسلامی انجام داده است.

به گزارشجامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر محمد باقر قالیباف عصر پنجشنبه در آئین گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ بیان کرد: انقلاب اسلامی با روشنگری امام راحل در مسیری قرار گرفت که با تمامی دشمنان ایران و انقلاب مبارزه کردند و تمامی این نقشه‌های دشمنان نشان دهنده ناتوانی دشمنان برای متوقف ساختن توسعه ایران است.

وی ادامه داد: آمریکا با بازگذاشتن دست آنانی که حمایت می‌کنند در تلاش اند تا منطقه را تا امن کنند این در حالی است که آمریکا از حقوق بشر می‌گوید اما خودش آموزش دهنده خرابکاری در کشورهای مختلف است.

به گفته دکتر قالیباف اوج فضاحت آمریکا ترورهای کوری است که به آن دست میزد که نشان دهنده ترس آمریکا از مقاومت، توسعه و توانایی ملت ایرانی است که در مسیر توسعه و پویایی قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تروریسم کور فجیع‌ترین اقدامی است که نشان دهنده خروج از انسانیت رژیم صهیونیستی و آمریکا است و هدف آن نیز ایجاد مانع در مقابل ایران قوی و قدرتمند است.

وی ادامه داد: ١٧ هزار شهید ترور در کشور و بالغ بر ١٠ هزار مجروح حاصل ترورهایی است که دشمنان انجام داده تا ایران جز مظلوم ترین کشورهای جهان در این حوزه باشد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جبران خسارت و حوادث تروریستی را محکوم نمی‌کنند بیان کرد: پس از انجام چنین جنایت‌هایی خود را حق به جانب می‌دادند و حتی این گونه تروریست‌ها را حمایت همه جانبه می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در انتخابات دوره قبل ریاست جمهوری آمریکا این کشور اعلام رسمی کرد تأسیس کننده داعش بوده و اگر فرصت پیدا می‌کردند تمام ممالک اسلامی را به خاک و خوش می‌کشیدند این در حالی است که دشمن اکنون در جنگ رسانه‌ای با ملت ایران است.

وی افزود: دشمن با ایجاد جنگ شناختی و رسانه‌ای در تلاش است تا امنیت روانی جامعه اسلامی را کم رنگ کنند و با دروغ سازی و انتشار اطلاعات غلط در تلاش است تا جامعه را به هرج و مرج بکشاند زیرا  آنان ترویج دهنده خشونت اند.

دکتر قالیباف با تاکید بر اینکه باید با این جنگ رسانه‌ای مقابله کرد افزود: نباید فرصت جنگ رسانه‌ای را به دشمنان داد چون همه ما موظف هستیم که نسبت به مقابله رسانه‌ای با دشمنان کرد زیرا اگر این اقدام را انجام ندهیم در عرصه جنگ رسانه‌ای و شناختی که جنگ بسیار مهمی است شاهد خسارت خواهیم بود.

این مقام مسئول معتقد است مشکلاتی که در کشور طی چند هفته اخیر شاهد بودیم حاصل تفکر افرادی است که حامی حقوق بشر هستند اما خودشان آموزش دهنده اغتشاشگرانی است که جان بسیاری از مردم را گرفته‌اند.

 رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمن در تلاش است تا ایران را ضعیف و عقب مانده نشان دهد و این ضعف را به ملت ایران توسعه دهد اما دشمن باید بداند ایران هیچگاه پا پس نمی‌کشد و با تلاش و مجاهدت و با فضل الهی روشنگی، آرامش و آسایش را در جامعه پایدار می‌کنیم.

وی عنوان کرد: مشکلاتی در حوزه اقتصاد وجود دارد که یکی از عوامل همین مشکلات نیز تحریم‌های است که دشمنان بر علیه کشور وضع کرده‌اند زیرا آنان از ترور و اغتشاش خسته شده بودند و راهکار مقابله با ایران را تحریم دانستند.

 دکتر قالیباف در خصوص جنگ رسانه‌ای همچنین ادامه داد: این جنگ بسیار خطرناک بوده و باید تمامی ارکان جامعه با مجاهدت و همدلی و صمیمیت زمینه برطرف کردن مشکلات را فراهم کرد این در حالی است که کشور دارای نیروی انسانی و ظرفیت‌های ویژه ای است که می‌توان با استفاده از این توان و ظرفیت آینده‌ای درخشان باشد.

وی افزود: این گونه مراسم تنها یک تصویر را در ذهن متبادر می‌سازد که نظام ظلم تنها یک راهکار در مقابل جبهه حق داشته که آن نیز ترور است که نمود این گونه اتفاقات نیز ترور شهید دستغیب و شهدای حرم است.

دکتر قالیباف تاکید کرد: مردم جامعه اسلامی مردمی مقتدر و مظلوم بوده و مقاومت‌هایی که انجام داده‌اند موجب شده تا انقلاب اسلامی ایران شکل بگیرد.

انتهای پیام/6272

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین