دفاع معاون رئیس جمهور از لایحه دو فوریتی اصلاح بودجه
دفاع معاون رئیس جمهور از لایحه دو فوریتی اصلاح بودجه
داود منظور گفت:اگر این لایحه امروز تصویب شود بهتر از فرداست؛ چون ما با قانون بودجه زندگی می‌کنیم خصوصا در بخش‌های سلامت، آموزش، بازنشستگان، و توسعه زیرساخت ها.

بهارستان آنلاین-معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست علنی امروز یکشنبه (۲۲ مرداد) مجلس شورای اسلامی در دفاع از لایحه دو فوریتی اصلاح بودجه ۱۴۰۲، گفت: این لایحه اصلاحیه کوتاهی است که ناظر به برخی ایرادات اجرایی کوچک قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور است تا بتوانیم قانون را سریع و کامل اجرا کنیم.

به گزارش بهارستان آنلاین؛داود منظور بیان کرد: این لایحه به روان شدن اجرای قانون بودجه امسال کمک می‌کند. اگر این لایحه امروز تصویب شود بهتر از فرداست؛ چون ما با قانون بودجه زندگی می‌کنیم خصوصا در بخش‌های سلامت، آموزش، بازنشستگان، و توسعه زیرساخت ها.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از پیشنهاد‌های این لایحه در خصوص فروش نفت است در قانون موجود، مجلس دولت را مکلف کرد روزانه ۱.۴ میلیون بشکه نفت صادر کند، اما تاکنون بر اساس اعلام وزارت نفت میزان صادرات از ۱.۴ میلیون بشکه عبور کرده است لذا می‌خواهیم مازاد ظرفیت تولید نفت را صادر کرده و منابع آن را صرف تکمیل زیرساخت‌ها و همچنین بازپرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به صندوق تأمین اجتماعی کنیم تا از ظرفیت صادرات نفت در شرایط تحریمی حداکثر استفاده را ببریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مورد دیگری که در این لایحه دو فوریتی اصلاحاتی است که نیاز است در جداول ۷، ۸ و ۹ قانون بودجه اجرا شود در این جداول، برخی ردیف بودجه دستگاه ها، نشان دار شده و تنها به یک دستگاه اختصاص یافته است این مورد در کمیسیون تلفیق بودجه امسال در لایحه اعمال شده بود؛ در حالی که این ردیف بودجه‌ها بعضا به ۳ یا ۴ دستگاه اختصاص دارد لذا درخواست می‌کنم این ردیف بودجه‌ها اصلاح شود.

منظور تصریح کرد: مورد دیگر پیشنهاد اصلاح مالیات اعضای هیأت علمی و قضات است؛ در قانون فعلی بودجه مالیات اساتید دانشگاه‌ها و قضات پلکانی شده است که سبب نارضایتی در میان اعضای هیأت علمی شده و برخی از آن‌ها ترجیح می‌دهند ترک خدمت کنند؛ لذا از نمایندگان می‌خواهم به دو فوریت آن رأی دهند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین