دوستان ما در شورای پول و اعتبار بفرمایند با حقوق۱۲ میلیون تومانی چگونه می توان اقساط ۱۹ میلیون تومانی وام مسکن را پرداخت کرد
دوستان ما در شورای پول و اعتبار بفرمایند با حقوق۱۲ میلیون تومانی چگونه می توان اقساط ۱۹ میلیون تومانی وام مسکن را پرداخت کرد
با این حقوق و میزان اقساط آیا دریافت وام مسکن برای اغلب مردم شدنی است؟

امیرحسین عصاریان – اینروزها در کشور خبر از طرح هایی به گوش می رسد که واقعیت دارد اماشبیه طنزهای تلخی است که به شوخی نزذیکتر است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ با تصویب افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن توسط شورای پول و اعتبار  از این پس زوج‌های تهرانی می‌توانند ۹۶۰ میلیون تومان و مجردها هم  ۵۶۰ میلیون تومان وام خرید مسکن دریافت نمایند اما نکته قابل توجه اینجا است که واقعا چه کسانی مشمول دریافت این وام می باشند کارگران یا کارمندانی که میانگین حقوق آنها به ۱۲ میلیون تومان  در ماه هم نمی رسد ؟

اینکه چه زوج هایی مشمول این طرح می باشند و چگونه قادر به پرداخت اقساط این تسهیلات هستند نکته بسیار مهمی است که به قول نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی بیشتر شبیه یک شوخی است .

پیرامومن این موضوع نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت : در حال حاضر میانگین حقوق کارمندان ۱۲ میلیون تومان است، اما بسیاری از متقاضیان مسکن و اقشاری که صاحب‌خانه نیستند، از قشر کارگر هستند یا اینکه شغلی ندارند بنابراین دریافت وام مسکن برای اغلب مردم نشدنی است.

 رحمت‌اله فیروزی، عضو کمیسیون عمران مجلس درباره اقساط ۱۹ میلیون تومانی وام ۹۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن گفت : واقعیت این است که من به عنوان نماینده مجلس هم توان پرداخت قسط ۱۹ میلیون تومانی برای وام خرید مسکن را ندارم، چه برسد به کارگر و کارمندی که صاحبخانه نیستند.

وی با تاکید بر اینکه مطمئن هستم کسی نمی‌تواند اقساط ۱۹ میلیون تومانی را پرداخت کند، در ادامه افزود: آنهایی که درباره طراحی مدل این تسهیلات و مبلغ اقساط آن تصمیم می‌گیرند، باید توجه داشته باشند که با این شرایط خانوار چگونه از عهده پرداخت اقساط این وام‌ها برمی‌آیند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه  تصریح کرد: در حال حاضر میانگین حقوق کارمندان ۱۲ میلیون تومان است، اما بسیاری از متقاضیان مسکن و اقشاری که صاحب‌خانه نیستند، از قشر کارگر هستند یا اینکه شغلی ندارند بنابراین دریافت این وام برای اغلب مردم نشدنی است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین