دولت باید درباره میزان درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت و این که درآمد این طرح در کجا هزینه می شود شفاف سازی کند
دولت باید درباره میزان درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت و این که درآمد این طرح در کجا هزینه می شود شفاف سازی کند
دولت باید به مردم بگوید که این 60 میلیون نفری که اعلام کرده است، چه کسانی هستند؟ خیلی از کسانی که شرایط و ویژگی دریافت یارانه حاصل از افزایش قیمت سوخت را دارند این یارانه به حسابشان واریز نشده است.

بهارستان انلاین – حجت السلام حمید رسایی با اشاره به طرح دولت در سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت با بیان اینکه شفافیت جلوی بخشی از اعتراض و عصابانیت مردم را می گیرد ؛ خاطر نشان کرد : شفافیت مانع سوء استفاده ای که قرار است یک عده از نارضایتی و عصبانیت مردم کنند، می شود.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ حجت الاسلام حمید رسایی نماینده سابق مردم تهران در گفت و گو با یکی از شبکه های اطلاع رسانی ضمن اشاره به طرح افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین، در خصوص ابهامات و ایرادات این طرح اظهار داشت: دولت باید یک سری از کارها را قبل از اجرای این طرح انجام می داد که متاسفانه انجام نداد؛ الان دیگر زمان آن گذشته است و اگر درباره آن صحبت کنیم فایده ای ندارد.

وی با اشاره به این که این طرح در مرحله اجرا قرار گرفته است گفت: حالا که دولت طرح افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین را شروع کرده است، یک سری از کارها مثل شفافیت می تواند تبعات قبلی این طرح را جبران کند؛ دولت باید میزان درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت را به صورت شفاف به مردم اعلام کند و مشخص کند که این درآمد در کجا هزینه خواهد شد.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: گفته می شود در آمد دولت از افزایش قیمت سوخت 30 هزار میلیارد تومان است که قرار است این مبلغ به 60 میلیون نفر داده شود، اما مطابق آمار درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین 70 هزار میلیارد تومان است که در این جا 40 هزار میلیارد تومان تفاوت وجود دارد و باید برای مردم شفاف شود.

رسایی با تاکید بر این که شفافیت حق مردم است بیان داشت: اگر این شفافیت ها انجام شود، جلوی برخی از تلخی هایی که پیش از این به دلیل بی تدبیری یا تدابیر خاصی به وجود آمده بود، گرفته می شود.

وی اذعان کرد: دولت باید به مردم بگوید که این 60 میلیون نفری که اعلام کرده است، چه کسانی هستند؟ خیلی از کسانی که شرایط و ویژگی دریافت یارانه حاصل از افزایش قیمت سوخت را دارند این یارانه به حسابشان واریز نشده است.

رسایی در پایان گفت: شفافیت جلوی بخشی از اعتراض و عصبانیت مردم را می گیرد و به نوعی مانع سوء استفاده ای که قرار است یک عده از نارضایتی و عصبانیت مردم کنند، می شود.

انتهای پیام/754