دولت با مهار تورم و رشد تولید، مصمم است وضعیت معیشتی مردم را متحول کند
دولت با مهار تورم و رشد تولید، مصمم است وضعیت معیشتی مردم را متحول کند
استمرار نظام اسلامی، امنیت و اقتدار امروز به خاطر حضور مردم در صحنه های مختلف و روحیه مقاومت، ایثار و جانفشانی رقم خورده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: اگرچه انبوه مشکلات و تورم بالا و رشد اقتصادی ناچیز دهه ۹۰ باعث شد که شیرینی اقدامات دولت در یک سال و نیم گذشته تحت الشعاع مشکلات معیشتی قرار گیرد اما دولت مصمم است با کاهش و مهار تورم و رشد تولید منشاء تحول در وضعیت اقتصادی کشور و معیشتی مردم شود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشستی در جمع مدیران و روسای دستگاه‌های اداری شهرستان قرچک با اشاره به اهداف و سیاستهای دولت اظهار داشت: اگر از ابتدا به راهبردها و راهکارهای مطرح شده از جانب رهبر فرزانه انقلاب به درستی عمل می شد قطعاً شرایط امروز کشور بسیار بهتر و متفاوت بود.

معاون رئیس جمهور که به دعوت نماینده ورامین، پیشوا و قرچک به این منطقه سفر کرده بود، در این مراسم با اشاره به اینکه رهبری رضای خدا و خدمت به مردم و پیشرفت کشور را مد نظر دارد و با احاطه به مسائل کشور، منطقه و جهان و در نظر گرفتن منافع ملی نقشه راه را مشخص می‌کند، گفت: خوشبختانه در حال حاضر دولت مردمی، عدالت محور و تحول گرا مصمم است به بیانات و منویات رهبری عزیز جامه عمل بپوشاند.

معاون رئیس جمهور در این نشست که امام جمعه، شهردار، فرماندار قرچک هم حضور داشتند، خاطرنشان کرد: آیت الله رئیسی و دولت مردمی از روز اول بی وقفه و شبانه روز مشغول کار هستند و در این مدت دستاوردهای خوبی در عرصه های داخلی و خارجی به دست آمده است که با دوره گذشته قابل مقایسه نیست.

حسینی با تاکید بر اینکه معادلات منطقه به نفع ملت ایران و جبهه مقاومت در حال تغییر است، اظهار داشت: جبهه مقاومت در پاسخ حمله صهیونیست ها به نمازگزاران در مسجد الاقصی، رژیم صهیونیستی را از جهات مختلف در محاصره قرار داده اند و شرایط بگونه ای شده است که رژیم صهیونیستی جرات واکنش گسترده به آن را ندارد و این اقتدار به برکت انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت ایران به دست آمده است.

معاون رئیس جمهور گفت: رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه چندین کشور عربی و اسلامی را مورد حمله قرار داد و بخش‌هایی از سوریه، لبنان، مصر و اردن را به اشغال درآورد و کسی جرأت و توان ایستادگی در مقابل آن را نداشت اما به برکت انقلاب اسلامی حزب الله و جبهه مقاومت شکل گرفت و از آن روز تا به امروز جلو توسعه طلبی آنان گرفته شده و در مواردی ناگزیر به جای تهاجم و پیشروی به عقب نشینی و دفاع متوسل شده است.
وی گفت: امروز سخن از عادی سازی روابط با صهیونیست ها نزد مردم منطقه خریداری ندارد و بی تردید دولتهای عربی در این برنامه‌ تجدید نظر خواهند کرد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس گفت: دولت در عرصه خارجی با اتخاذ سیاست متوازن، ارتباطات کشور را صرفاً به چند کشور اروپایی و غربی محدود نکرده و با همه کشورهای همسایه و قدرت های بزرگ اقتصادی جهان، روابط حداکثری را در دستور کار قرار داده است که می تواند منافع زیادی نصیب کشورمان کند.

حسینی گفت: دولت در عرصه داخلی نیز علیرغم شرایط بسیار سختی که در شروع مسئولیت داشت با روحیه ما می توانیم و عزم راسخ در کنار حل و فصل مسائل جاری کشور، اجرای پروژه های عمرانی و زیربنایی را آغاز کرد و گام‌های بلندی نیز در تکمیل زیرساخت های کشور برداشت.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه انبوه مشکلات و تورم بالا و رشد اقتصادی ناچیز در دهه ۹۰ باعث شد که شیرینی اقدامات دولت در یک سال و نیم گذشته تحت الشعاع مشکلات معیشتی قرار گیرد اما دولت مصمم است با کاهش و مهار تورم و رشد تولید منشاء تحول در وضعیت اقتصادی کشور و معیشتی مردم شود.

معاون رئیس جمهور گفت: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند تولید کلید حل مشکلات اقتصادی کشور است و باعث بالا رفتن رشداقتصادی، افزایش اشتغال، کاهش تورم، افزایش درآمد سرانه و رفاه اجتماعی و علاوه بر آن تاثیر روانی داشته و امید و اعتماد به نفس ملی را افزایش می دهد که تبعات مثبت فراوانی بهمراه دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در اولین جلسه هیات دولت در سال جدید، رئیس‌جمهور بر وظایف و مسئولیت وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی در حوزه مهار تورم و افزایش تولید تاکید کرد و کارگروهی در مجموعه دولت ایجاد شد تا آثار تورمی طرح ها و لوایح را با دقت محاسبه کند که حتی الامکان پیشنهادات تورم زا از دستور خارج شود.

حسینی تصریح کرد: لازمه موفقیت و پیشرفت کشور این است که بدنه دولت در سراسر کشور در وهله اول به این باور برسند که می توان مشکلات را پشت سر گذاشت و در مرحله بعد با برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب در مسیر نیل به اهداف گام برداشت.

معاون رئیس جمهور گفت: اگر چه دشمنان تحریم‌های ظالمانه را تحمیل کردند تا مردم را با مشکل مواجه کنند و به زعم خود در مقابل نظام قرار دهند اما مردم با مقاومت و ایستادگی خود نشان دادند که می توانیم این مراحل سخت را پشت سر بگذاریم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور استفاده از ظرفیت های گسترده و متنوع کشور را برای رشد و آبادانی و غلبه بر مشکلات مورد تاکید قرار داد و گفت: وجود منابع عظیم انرژی، معادن غنی، شرکت های متعدد دانش بنیان، زیرساخت های صنعتی و نیروی انسانی تحصیلکرده و کارآمد از جمله ظرفیت ها و توانمندی های داخلی است و دولت مصمم است با رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار و فراهم کردن زمینه های صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان شرایط مناسبی برای رشد تولید و بهبود شرایط اقتصادی کشور ایجاد کند در این راستا حتی وجود نقدینگی در جامعه می تواند یک فرصت باشد به شرط آنکه نقدینگی به سمت تولید و سرمایه گذاری های در امور زیربنایی هدایت شود.

وی گفت: در دولت قبل بسیاری از پروژه های بزرگ کشور متوقف شد که امروز گریبانگیر تبعات منفی آن هستیم و البته با برنامه ریزی های انجام شده و با سرمایه گذاری شرکت های صنعتی و معدنی بزرگ و بانکها، ۴۸ پروژه پیشران با سرمایه گذاری معادل ۱۷ میلیارد دلار شروع شده و پیشرفت کار هم مرتب رصد می شود.

معاون رئیس جمهور گفت: تولید نیازمند سرمایه گذاری است و دولت مصمم است با تسهیل شرایط زمینه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم سازد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اهمیت ترویج فرهنگ کار و تلاش در جامعه و بین جوانان را حائز اهمیت دانست و گفت: کار کردن فقط داشتن شغل دولتی و پشت میز نشینی نیست بلکه زمینه های فراوانی برای کار در بخشهای مختلف صنعت، کشاورزی، معدن، تجارت و خدمات وجود دارد و در این راستا ضرورت دارد علما، اساتید، فعالان اجتماعی و رسانه ها، با گفتمان سازی، فرهنگ کار و تلاش را در کشور نهادینه کنند.

حسینی همچنین بر اهمیت افزایش بهره‌وری تاکید کرد و گفت: همه باید تلاش کنیم که بهره وری افزایش پیدا کند و اگر این کار انجام شود هزینه های تولید کاهش یافته و محصولات تولیدی از قدرت رقابتی و صادراتی برخوردار خواهند شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین تلاش برای بهبود فضای کسب و کار و توجه به اقتصاد دیجیتال، اقتصاد دریا و اقتصاد گردشگری را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت ساماندهی همه این حوزه ها را در دستور کار قرار داده و با جدیت فعال شدن این حوزه ها را پیگیری می‌کند.

حسینی افزود : برای اینکه تولید کنندگان و کارآفرینان با امید و دلگرمی بیشتری اقدام کنند ضرورت دارد از ورود بر رویه کالاهای خارجی و قاچاق به کشور جلوگیری شود.

معاون رئیس جمهور با یادآوری روحیه فساد ستیزی و عدالت گستری دولت گفت: دولت مصمم است با بکارگیری مدیران پاکدست، حاکم کردن انضباط مالی و گسترش شفافیت، زمینه های فساد و رویه ها و ساز و کارهای فساد زا شناسایی و پیشگیری نماید و تاکنون با اهتمام و عنایت آیت الله رئیسی به انضباط مالی و کاهش هزینه های دولت اقدامات مفید و موثری انجام شده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین در ابتدای این نشست که به مناسبت ایام حزن و اندوه اهل بیت و سوگواری شهادت امیر مومنان، با مداحی و تشییع پیکر شهید گمنام در فرمانداری قرچک همراه بود با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم بر ادامه مسیر نورانی شهیدان تاکید کرد و گفت: بدون تردید اگر روحیه شهادت طلبی و جانفشانی وجود نداشت نمی توانستیم در مقابل توطئه ها و فشار های شکننده دشمنان ایستادگی کنیم. استمرار نظام اسلامی، امنیت و اقتدار امروز به خاطر حضور مردم در صحنه های مختلف و روحیه مقاومت، ایثار و جانفشانی رقم خورده است.

در این مراسم همچنین فرماندار قرچک ضمن خیر مقدم به حضار، دلیل اصلی برگزاری این نشست را تبیین نام گذاری سال و ایجاد همدلی و همکاری برای تحقق آن ذکر کرد و گزارشی اجمالی از وضعیت قرچک و انتظارات مردم ارائه کرد.

پایان پیام/

  • منبع خبر : فارس