دولت برای مواجهه با موج زمستانی کرونا برنامه ندارد
دولت برای مواجهه با موج زمستانی کرونا برنامه ندارد
منخب مجلس نهم و پزشک با سابقه کشور ضمن ابراز نگرانی از شیوع موج زمستانی کرونا گفت: آیا دولت برای بالارفتن منحنی شیوع در هفته های آینده برنامه دارد؟

بهارستان آنلاین- عوض حیدر پور در گفتگو با بهارستان آنلاین ضمن ابراز نگرانی از جولان بیشتر ویروس کرونا در هفته های آینده در محیط های اجتماعی گفت: در این شرابط حساس متاسفانه تناقضی در تصمیمات ستاد کرونا دیده می شود آنگونه که از یکطرف میخواهند کشور تعطیل باشد چرخه اقتصاد بچرخد و از سویی دیگر می خواهند مردم را وادار کنند شیوه نامه ها را رعایت کنند.

وی افزود: این ها با یکدیگر جفت نمی شود حتما می بایست ستاد کرونا ترتیبی اتخاذ کند که اگر لازم بود قرنطینه مجددا برقرارشود.

تعطیلی مراکز عمومی واقعیتی اجتناب ناپذیر

منتخب مجلس نهم ایراداشت: فروشگاه های بزرگ پاساژ ها و مراکز بزرگی که مردم تجمع دارند باید تعطیل شوند. در حالی که هفته گذشته ما شاهد رشد بی رویه و سنگین ترافیک بودیم برای مردم هیچ فرقی نداشت در ایام کرونا هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم به هر حال برای خرید تجاری و اقتصادی و فروشگاه ها بیرون می آیند. باید یک تصمیم جدی و قاطع گرفته شود به گونه ای که اگر لازم است حتی ادارات را برای یه یک یا چند هفته تعطیل شود.

حیدرپور ضمن انتقاد از برخی تصمیمات غیر علمی و غیر آمایشی درمواجهه با موج جدید کرونا اظهارداشت: مردم ما سازمان زندگی شان را بر این مبنا تنظیم کرده که مثلا از ۸صبح تا ۴بعد از ظهر سر کار باشند اما دولت آمده و می گوید  تا ساعت  ۲:۳۰ کار کنند. حال اگر شما به کارگران و کارمندان پول اضافه ای می دادید حرفی بود اما الان هم اضافه کار ندارند و هم اصل حقوقشان کم شده است. دولت اگر ساعت اداری را کم می کند نباید حقوق و اضافه حقوق کارمندان را کم بکند.
وی با ابراز نگرانی از گسترش شیوع ویروس کویید ۱۹ در روزهای منتهی به فصل زمستان گفت: اکنون در آغاز فصل سرما قرار داریم و شیوع آنفولانزا را شاهد هستیم مردم نیازمندی های ویژه ای چون لباس گرم و ماسک لازم دارند. نقش دولت در این زمینه چیست.

دولت سکوت کرده است
این پزشک باسابقه یادآورشد: مردم نسبت به سلامتی خود حساس هستند بنابراین با تعطیلی چند هفته ای کنار می آیند منتها باید زندگیشان اداره شود یا خیر؟ آقای رئیس جمهور حرف می زنند اما درباره چنین موضوعات سکوت می کنند.درباره یارانه کمک معیشتی کرونا صحبتی ندارند.

وی تصریح کرد: باید مسئولین برآوردی ار فضای کرونای جامعه در ماه های آینده داشته باشند به طور مثال بگویند با بالا رفتن منحنی ابتلا و اینکه اگر تعداد متوفیان کرونا به روزانه ۵۰۰ نفر رسید چه برنامه ای داشته باشیم.

انتهای پیام/۱۹۹۱

  • نویسنده : بهارستان آنلاین
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین