دولت مکلف به پرداخت ۵۰ درصد هزینه بیمه اجباری محصولات کشاورزی شد
دولت مکلف به پرداخت ۵۰ درصد هزینه بیمه اجباری محصولات کشاورزی شد
عضو کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم گفت: این کمیسیون مصوب کرد که سرمایه بانک کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان ۵ برابر افزایش یابد.

بهارستان آنلاین-نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم در حوزه کشاورزی گفت: کمیسیون امروز در حوزه کشاورزی در زمینه ممنوعیت صادراتی سیاست‌های مهم و ارزشمندی را در حمایت از کشاورزان مدنظر قرار داد این کمیسیون مصوب کرد که ممنوعیت‌های صادراتی در حوزه کشاورزی براساس بحث الگوی کشت باشد.

به گزارش«بهارستان آنلاین»؛محمد رشیدی تصریح کرد: همچنین پیرو مصوبه کمیسیون، دولت مکلف شد سرمایه بانک کشاورزی را تا ۵ برابر افزایش دهد تا این بانک بتواند به کشاورزان تسهیلات لازم را ارائه دهد، بنابراین از این پس به نوعی سروکار کشاورزان در زمینه ارائه تسهیلات با بانک کشاورزی است و پیرو مصوبه کمیسیون، این بانک، بانک قدرتمندی در حمایت از کشاورزان قلمداد خواهد شد.

 

رشیدی با اشاره به ایجاد صندوقی برای حمایت‌های بیمه‌ای از کشاورزان تاکید کرد: کمیسیون مصوب کرد که صندوقی برای حمایت بیمه‌ای از کشاورزان ایجاد شود، پیرو این مصوبه محصولات کشاورزی بیمه اجباری تمام خطر شده که ۵۰ درصد آن را دولت و ۵۰ درصد دیگر سهم کشاورز خواهد شد.

 
انتهای پیام/
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین