دولت هزینه تحریم، رکود، تورم و حتی جنگ اقتصادی را از مردم می گیرد/اوضاع اقتصادی کشور نمی تواند درست شود
دولت هزینه تحریم، رکود، تورم و حتی جنگ اقتصادی را از مردم می گیرد/اوضاع اقتصادی کشور نمی تواند درست شود
در زمان جنگ پول از صندوق بازنشستگی برداشتیم و حالا پولش را نمی دهیم می گوییم این صندوق ها زیان‌ده هستند.

نماینده ادوار مجلس گفت: اوضاع اقتصادی کشور نمی تواند درست شود، حتما تورم افزایش پیدا می کند چون دولت هزینه تحریم، رکود، تورم و حتی جنگ اقتصادی را از مردم می گیرد.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ ابوذر ندیمی پیرامون وضعیت اقتصادی کشور و اینکه برنامه ای عمل نمی کنیم، دراز مدت و آینده نگر نیستیم، گفت: محدود به درآمدهای جاری هستیم بیشتر هم تبلیغات پروپگاندا می کنیم، مثلا اگر به نمایندگان بگوییم چند اقدام اقتصادی در کارنامه مجلس یازدهم را به مردم نشان دهند، چه برای عرضه دارند؟ دائم به جوانان می گویند «ازدواج کنید» در جواب می شنوند «براساس چه چیزی ازدواج کنیم؟»

وی افزود: نمی شود دام به مردم حرف های عمومی و کلی زد که زمینه هایش فراهم نیست بنابراین گرانی اتفاق عجیبی نیست. یعنی اگر ارز ترجیحی 4200 تومان تبدیل به ارز 28500 شد، طبیعی بود چون وضعیت اقتصاد کشور معلوم است. اقلام با ارز دولتی خریداری اما به نرخ آزاد وارد بازار می شوند و هیچ کنترلی هم وجود ندارد.

این تحلیلگر مسائل اقتصادی اظهار کرد: در تمام پایش ها و نظارت ها فقط طبقه متوسط به پایین تحت فشار قرار می گیرند. مثلا خانه متری فلان قدر و قیمت ماشینت فلان قدر بالا رفته است حالا می گویند «مالیاتش را بده»، مردم پاسخ می دهند «مگر می خواهیم خانه مان را بفروشیم که مالیات بدهیم، هر موقع خواستیم بفروشیم مالیاتش را بگیرید».

وی ادامه داد: در چنین شرایط و اوضاع اقتصادی کشور نمی تواند درست شود، حتما تورم افزایش پیدا می کند چون دولت هزینه تحریم، رکود، تورم و حتی جنگ اقتصادی را از مردم می گیرد. در واقع می خواهد از مردم پول بگیرد تا کشور را اداره کند؛ در مقابل مردم می گویند «مگر ما مسئول تحریم و تورم و رکورد و جنگ اقتصادی هستیم که هزینه اینها را بپردازیم».

نماینده ادوار مجلس گفت: در زمان جنگ پول از صندوق بازنشستگی برداشتیم و بخشی را با فشار به شرکت دادیم و حالا پولش را نمی دهیم می گوییم این صندوق ها زیان‌ده هستند. اینها حقوق مردم است آیا دولت اجازه داشته که حقوق مستمری بگیر و کارگر بازنشسته را بردارد؟ حالا که برداشته، برگرداند اما می گوید «به این دلیل و آن دلیل نمی توانم». اینها فشارهای وحشتناکی است که از نظر نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری بر جامعه وارد می شود.

انتهای پیام/