دو فهرست اصولگرا و اصلاح طلبان با ائتلاف قالیباف با احمدی نژاد به حاشیه خواهد رفت
دو فهرست اصولگرا و اصلاح طلبان با ائتلاف قالیباف با احمدی نژاد به حاشیه خواهد رفت
احمدی نژاد خودش می تواند یک حرکت جدی ایجاد کند. البته او هیچ موقع نخواسته از سبد رأی اصولگرایان برداشت کند اما بصورت طبیعی و یقیناً سهم زیادی از سبد رأی اصولگرایان به طرف او خواهد رفت.

بهارستان آنلاین -گفت: احمدی نژاد با همکاری قالیباف می تواند یک جریان سومی را به وجود آورد. یعنی بدون شک ائتلاف این دو نفر با هم می تواند یک جریان جدی و قدرتمند سوم را خلق کند و دو فهرست اصولگرایان و اصلاح طلبان را در انتخابات مجلس به حاشیه برانند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 6 ماه دیگر برگزار می شود و گروه ها و سلایق گوناگون اصولگرایی در حال تلاش برای رسیدن به وحدت هستند.

در این مورد با حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان گفتگو کردیم.

*از نگاه شما چگونه می توان وحدت و همدلی را در میان اصولگرایان گسترش داد؟

– معتقدم در شرائط کنونی تفکر و حرکتهای شورای جامعه روحانیت منطقی تر از گروه های دیگر است چون قرار نیست کاندیدا معرفی کنند بنابراین این حرکت می تواند در بین اصولگراها یک انسجام حقیقی به وجود آورد. اگر گروه‌های اصولگرا محوریت شورای جامعه روحانیت را قبول کنند، حرکت وحدت آمیز و ائتلاف زودتر به نتیجه می رسد و اکثریت نیز راضی تر خواهند بود.

*جمنا بعد از انتخابات ریاست جمهوری به آسیب شناسی اقدامات و تصمیمات خود پرداخت و روی همین حساب شورای وحدت شکل گرفت، چرا برخلاف انتظارها مدل ارتقا یافته جمنا جواب نداد؟

– همانطور که بعضی گروه های دیگر نتوانستند موفقیت داشته باشند، جمنا هم نتوانست موفق شود. ترکیب جمنا مورد قبول اکثریت اصولگراها نبود .

*برخی چهره ها اعلام کرده اند که نامزد انتخابات مجلس نمی شود، آیا این سعی و تلاشی برای اعتمادسازی به خروجی کار شورای وحدت بود؟

– نامزد شدن یا نشدن ایشان در نتیجه کار این مجموعه بصورت اصولی هیچ تأثیری ندارد اگرچه نمی توان برای حضور مانع تراشی کرد و به ایشان ایرادی وارد نمود.

*احمدی نژاد نامزد انتخابات مجلس می شود؟

– احمدی نژاد خودش می تواند یک حرکت جدی ایجاد کند. البته او هیچ موقع نخواسته از سبد رأی اصولگرایان برداشت کند اما بصورت طبیعی و یقیناً سهم زیادی از سبد رأی اصولگرایان به طرف او خواهد رفت. شخص او نه، ولی با خبری که از ملاقات این دو بزرگوار شنیده‌ام ایشان با همکاری آقای قالیباف می توانند یک جریان سومی را به وجود آورند. یعنی اگر آقای قالیباف بیاید و به آقای احمدی نژاد بپیوندد بدون شک ائتلاف این دو نفر با هم می تواند یک جریان جدی و قدرتمند سومی را خلق کند و در نتیجه دو فهرست اصولگرا و اصلاح طلبان را در انتخابات مجلس به حاشیه براند.

انتهای پیام /442

  • منبع خبر : نامه نیوز