دیپلماسی بهترین راه حل مساله برنامه هسته‌‌ای ایران است
دیپلماسی بهترین راه حل مساله برنامه هسته‌‌ای ایران است
جنگ هسته‌ای هیچ پیروزی ندارد و به هر قیمتی شده باید جلویش را گرفت.

رئیس جمهور آمریکا سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را با حمله به روسیه و رئیس جمهور این کشور آغاز کرد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ جو بایدن رئیس جمهور آمریکا سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را با حمله به روسیه و رئیس جمهور این کشور آغاز کرد.

وی گفت : روسیه در اقدامی شرم‌آور با حمله بی‌رحمانه و غیرضروری به اوکراین اصول محوری منشور سازمان ملل را زیر پا گذاشته است.

بایدن افزود: هدف روسیه از بین بردن حق اوکراین برای زیستن به عنوان یک کشور مستقل است.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد پوتین با نقض واضح اصل عدم انتشار سلاح‌های هسته ای، امروز اروپا را از طریق جنگی هسته ای تهدید کرده است.

وی درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها با ایران نیز مدعی شد: آمریکا آماده بازگشت دوجانبه به برنامه جامع اقدام مشترک است. اگر ایران به تعهداتش عمل کند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در خصوص ایران مدعی شد اجازه نخواهیم داد ایران سلاح هسته‌ای به دست آورد. بر این باورم دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است.

بایدن در ادامه با اظهاراتی مداخله جویانه گفت: آمریکا در کنار زنان و مردان شجاع ایران که امروز در حال تظاهرات هستند، ایستاده است.

وی تاکید کرد : کشورش «همواره از حقوق بشر در داخل آمریکا و در اقصی نقاط جهان» دفاع خواهد کرد.

جو بایدن بخشی از سخنرانی‌اش را به مساله کنترل تسلیحات هسته‌ای در جهان اختصاص داد و گفت : «جنگ هسته‌ای هیچ پیروزی ندارد و به هر قیمتی شده باید جلویش را گرفت».

وی گفت: به رغم اینکه پنج عضو دائمی شورای امنیت در ابتدای سال‌جاری بر روی اهمیت مساله کنترل تسلیحات هسته‌ای تاکید کردند، چین «به شکل غیرشفاف» در حال توسعه تسلیحات هسته‌ای است.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین بعد از یادآوری اینکه کره شمالی «قطعنامه‌های شورای امنیت» را زیر پا می‌گذارد، در ارتباط با ایران گفت: «ما اجازه نمی‌دهیم، ایران بمب هسته‌ای تولید کند.»

بایدن در عین حال تاکید کرد : همچنان از نظر او، دیپلماسی بهترین راه حل مساله برنامه هسته‌‌ای ایران است.

وی با این حال هیچ اشاره‌ای به بن‌بست مذاکرات هسته‌ای و تضمینی که ایران به دنبال آن است، نکرد.

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین