دیگر تیغ سوال و استیضاح و تذکر مجلس بُرنده نیست/ پیش بینی کرده بودم که اگر فاطمی امین بماند، خودرو گران می‌شود
دیگر تیغ سوال و استیضاح و تذکر مجلس بُرنده نیست/ پیش بینی کرده بودم که اگر فاطمی امین بماند، خودرو گران می‌شود
اعتقاد دارم آقای فاطمی امین توان اداره وزارتخانه صمت را ندارد و همچنان به این مساله اعتقاد دارم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر من نتیجه استیضاح فاطمی امین تخفیف جایگاه مجلس شد و مجلس از این جهت خسارت دید، نباید این اتفاق رخ می‌داد. ما در مدیریت نباید تعارف کنیم. هرکس که ضعیف است یا باید کار را اصلاح کند یا کنار برود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ لطف‌الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در واکنش به این مساله که «اکنون ۱۴ ماه از دولت گذشته اما مشاهده می‌شود که وزرای ناکارآمد همچنان بر سر کارند و عزمی بر تغییر نیست علیرغم تاکیدات بر لزوم ترمیم کابینه. وزیری همچون رستم قاسمی که کسالت دارد و قادر به کار نیست، حفظ می‌شود و وزیر دیگر مانند فاطمی امین که موفق نیست برای ابقاء و حفظش لابی و حمایت سنگین صورت می‌گیرد. در چنین شرایطی مردم احساس می‌کنند با مقاومت نسبت به دغدغه‌های خود مواجه هستند و نتیجه‌اش افزایش نارضایتی و تشدید اعتراضات است»، گفت: ببینید با توجه به شرایط امروز کشور نباید در اصلاح امور تعارف کنیم، هرجا که ضعف و اشکالی اگر وجود دارد، باید از ظرفیت قانونی استفاده و اصلاح  استفاده کنیم. برای مجلس هم ابزار اصلاح سوال، تذکر و استیضاح است و به اعتقاد بنده مجلس نباید در بحث نظارت و اصلاح  با احدی مماشات نماید.

وی ادامه داد: در جلسه استیضاح آقای فاطمی امین همه مشاهده نمودیم که  وی نتوانستند  به هیچ  یک از سوال های نمایندگان مخالف پاسخ بدهند، این را نه اینکه چون بنده منتقد وی هستم می‌گویم بلکه همه آن‌هایی که نظر مخالف با استیضاح داشتند هم آمدند به  بنده گفتند که صحبت شما بسیار درست بود و  وزیر  نتوانست پاسخی در برابر پرسش های شما بدهد. اما شاید به واسطه شرایط امروز کشور داین دلیلی شد تا باعث شود نمایندگان چنین تصمیمی بگیرند اما هر عاملی که باعث این تصمیم مجلس شد باعث شد مجلس را خنثی شود.

نماینده مردم قزوین تاکید کرد: دیگر تیغ سوال و استیضاح و تذکر مجلس بُرنده نیست، من قبلا هم گفتم و پیش‌بینی هم کردم که اگر فاطمی امین بماند، خودرو گران می‌شود و خودرو گران شد و پیش‌بینی من درست از آب در آمد. بقیه اجناس هم گران خواهد شد چون آقای فاطمی امین توان اداره این وزارتخانه را ندارد و همچنان به این مساله اعتقاد دارم.

وی خاطرنشان کرد:  نتیجه استیضاح آقای فاطمی امین تخفیف جایگاه مجلس شد و در واقع مجلس از این جهت خسارت دید و نباید این اتفاق رخ می‌داد. ما در مدیریت نباید تعارف کنیم. هرکس که ضعیف است یا باید کار را اصلاح کند یا کنار برود چراکه نتیجه آن مستقیم متوجه مردم می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: من بسیار خوشحال و خرسند خواهم شد که اگر  پیش‌بینی‌های من غلط از آب دربیاید، چراکه بنده اصلا اعتقادی به مدیریت وزیر صمت در این وزارتخانه ندارم  اما علاقمندهستم آقای فاطمی امین  در وزارت صمت موفق شود و آن وقت به من بگویند که مشاهده کردی تو درباره آقای فاطمی امین اشتباه کردی. البته بنده حتما اگر ایشان بتواند در این سمت موفق عمل نماید، می‌روم و از ایشان تقدیر به عمل خواهم آورد چراکه بنده با احدی عناد و کینه ندارم چه برسد به آقای هاطمی امین لذا  بنا بر تجارب خودم می‌گویم آقای فاطمی امین چون تجربه اجرایی ندارد، نمی‌تواند در این سمت موفق باشد درضمن اینکه در حوزه  وی مافیاهای متعددی وجود دارد و اینها نمی‌گذارند وی کار کند، این را باید آقای وزیر متوجه شود و برای جراحی‌اش اقدام کند.

وی افزود: امروز ببینید اگر در اموری که نیازمند تغییر و اصلاح هستند فرقی نمی کند چه در دولت و چه در مجلس تعارف کنیم ، دودش به چشم مردم و کشور و نظام می‌رود.

سیاهکلی در پاسخ به این سوال که «باتوجه به اینکه عبدالملکی به دلیل عملکرد خود به منظور جلوگیری از استیضاح، استعفاء داد و الان پس از چند ماه با شکست استیضاح فاطمی امین، او هم به عنوان دبیر مناطق آزاد منصوب شده است، آیا این دهن کجی به مجلس و مردم نیست؟» گفت: من معتقدم که مجلس دیگر در دولت وجاهت خود را از دست داده است، رفتاری که ما داشتیم موجب شد که ابزار کنترلی ما دچار تزلزل شود و این خوب نیست. برای مردم خوب نیست، برای کشور و حتی برای دولت هم خوب نیست. ما هر کدام‌مان باید با قدرت کار خود را انجام دهیم و تعارف هم نکنیم.

وی ادامه داد: به نظر من انتخاب آقای عبدالملکی در این سمت هم باز یکی از اشتباهات است، او در مدیریت تجربه ندارد همانطور که آقای فاطمی امین تجربه ندارد. این‌ها در حوزه تحقیق و گردآوری تجربه دارند، در حوزه ستاد تجربه دارند در حوزه صف بی‌تجربه هستند، حوزه صف پیچیده است و فقط با دانش مساله حل نمی‌شود؛ در حوزه صف دانش با تجربه با همدیگر دو بال پیش برنده هستند، هرکدام منهای یکی دیگر نقص ایجاد می‌کند.

نماینده مردم قزوین در پایان گفت: درخصوص دهن کجی من نمی‌دانم چنین پیامی دارد یا خیر، شاید مقصود این نباشد اما با این انتصابات به اهداف نمی‌رسیم و ناکارآمدی در پی دارد.

انتهای پیام/6105

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین