ذخایر اورانیوم غنی شده 3.67 درصد کشورمان از 300 کیلوگرم عبور کرد
ذخایر اورانیوم غنی شده 3.67 درصد کشورمان از 300 کیلوگرم عبور کرد
امروز بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از توزین روز چهارشنبه هفته گذشته، مجددا وزن تولید مواد غنی شده ایران را اندازه‌گیری کردند و ذخایر ایران از سقف 300 کیلوگرم عبور کرده است.

بهارستان آنلاین – یک منبع آگاه امروز اعلام کرد که بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بعد از توزین روز چهارشنبه هفته گذشته ؛ مجددا وزن تولید مواد غنی شده ایران را اندازه گیری نمودند و اعلام کردند که اندازه ذخایر ایران از سقف 300 کیلوگرم عبور کرده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، وی افزود: امروز بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از توزین روز چهارشنبه هفته گذشته، مجددا وزن تولید مواد غنی شده ایران را اندازه‌گیری کردند و ذخایر ایران از سقف 300 کیلوگرم عبور کرده است.

بهروز کمالوندی سخنگوی انرژی اتمی در نشست خبری خود که در محل تاسیسات آب سنگین اراک برگزار گردید با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی ؛ بیان کرد : اگر دو اقدامی که در مرحله اول زملنبر بود را داشتیم ، دو اقدام بعدی به خصوص غنی سازی بیشتر از 3.67 درصد زمان کمتری خواهد برد شاید یکی دو روز

وی با تاکید بر اینکه ذخایر ایران با شتاب بیشتری روند افزایشی خواهد داشت ؛ خاطر نشان کرد: اگر برای اروپایی ها حفظ برجام مهم است ، باید تلاش کنند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین در خصوص افزایش میزان غنی سازی نیز یاد آور شد : برای افزایش غنی سازی بیش از 3.67 درصد هم سناریوهای مختلفی را در نظر گرفته ایم و همانطور که بارها تاکید کرده ایم این فرصت تمدید نخواهد شد و ایران وارد گام دوم می شود .

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در یاداشتی در این زمینه تصریح کرده است که از شانزدهم تیرماه گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران در چهارچوب بندهای 26و 36 برجام با جدیت آغاز خواهد شد تا کشورهایی که از صبر جمهوری اسلامی ایران برداشت ضعف و بی عملی داشته اند متوجه باشند که پاسخ ایران به تجاوز پهباد آمریکایی به مرزهای هوایی با واکنش نسبت به تلاش فریبکارانه سیاسی برای محدودسازی حقوق مسلم مردم ایران تفاوتی نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: اروپا تاکنون حاضر نشده است هیچ هزینه ای برای نجات برجام که دستاوردی تاریخی برای آنها است پرداخت نماید و به نظر می رسد از تداوم شرایط موجود که ثمره آن ، فشار آمریکا به ایران و بهره برداری سیاسی و امنیتی اروپا از آن است ، احساس رضایت می کند.

انتهای پیام/264