رئیسی قطعا خواهد آمد و  معادلات عرصه انتخابات را بهم می زند/ رقابت با آیت الله رئیسی سخت است / با توجه به فضای سردی که بر انتخابات حاکم است انتخابات برابری نیست/ وضعیت خوبی نیست
رئیسی قطعا خواهد آمد و  معادلات عرصه انتخابات را بهم می زند/ رقابت با آیت الله رئیسی سخت است / با توجه به فضای سردی که بر انتخابات حاکم است انتخابات برابری نیست/ وضعیت خوبی نیست
آمدن و نیامدن رئیسی تغییر اساسی در جبهه اصولگرایان ایجاد خواهد کرد.

بهارستان آنلاین – علی محمد نمازی گفت : رقابت با رئیسی که سه سال است در قوه قضائیه بوده و بیشتر در تیتر خبر و آنتن قرار دارد سخت است؛ مردم هم شدیدا دوست دارند که با فساد مبارزه شود، به نظر من با توجه به فضای سردی که بر انتخابات حاکم است انتخابات برابری نیست.

به گزارش «بهارستان آنلاین » ؛ علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص شرایط پیش روی اصلاح طلبان گفت: آنچه که پیش روی اصلاح طلبان است خیلی مبهم است، چرا که تکلیفشان با شورای نگهبان که مسئول کاندیداهای ریاست جمهوری است روشن نیست. نمی دانیم کاندیداهای این جبهه به تایید خواهند رسید یا نه و کدام کاندیدا می‌تواند جلب توجه کرده و رای، رای دهندگان را به سمت خود جلب کند.

وی افزود: دوم اینکه خود جبهه مقابل هم مهم است خبری که از قول ستاد آیت الله رئیسی در شبکه های اجتماعی منتشر شده آمده که آیت الله رئیسی قطعا خواهد آمد، این خبر معادلات عرصه انتخابات را بهم می زند چون آمدن و نیامدن  آیت الله رئیسی تغییر اساسی در جبهه اصولگرایان ایجاد خواهد کرد.

نمازی ادامه داد: اگر آیت الله رئیسی بیاید، اصلاح طلبان با یک وضعیت جدیدی روبرو هستند که در این حالت باید کاندیدایی به صحنه بیاورند که هم بتواند در رقابت با آیت الله رئیسی برابری کند و هم بتواند از فیلتر شورای نگهبان رد شود. آنچه که پیش روی اصلاح طلبان است، وضعیت خوبی نیست. این وضعیت برای یک انتخاب مشارکتی و رقابتی قابل قبول نیست.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران خاطرنشان کرد: همچنین این وضعیت جبهه اصلاح طلبان و یا سران احزاب و نهاد اجماع ساز به نام «جبهه اصلاحات ایران» را دچار فرسایش می کند و اصلاح طلبان کاملا می دانند که تا نتیجه بررسی صلاحیت ها اعلام نشود نمی توانند، تصمیم بگیرند. آنچه که من از خبرها می شنوم این است که اتحاد ملی قطب جبهه اصلاحات ایران و کارگزاران، کاندیدایی دارند که این کاندیدا می توانند مردم را جذب کنند یکی از آنها ظریف است که البته نامه ای به مقام معظم رهبری نوشت که در انتخابات شرکت نمی کند و می‌خواهد به برجام رسیدگی کند.

نمازی اضافه کرد: اگر ظریف کنار بکشد از کسانی که معرفی شدند جهانگیری مطرح است که رزومه قابل قبولی برای ریاست جمهوری دارد و شکی نیست رای او قابل مطرح شدن است. از طرف دیگر تاج زاده قرار دارد که در اتحاد ملت و قطب تازه ملت است. او می‌تواند یک خیزشی را برای حضور مردم در انتخابات مخصوصا اصلاح طلبان و قشر خاکستری که تمایل به اصلاح طلبان دارند، ایجاد کند اما موضوع تاج زاده تایید صلاحیت است. اگر شورای نگهبان تصمیم بر اجرای روند قبلی داشته باشد تایید صلاحیت نخواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران تصریح کرد: اگر تاج زاده، جهانگیری و حتی ظریف تایید صلاحیت شوند، جبهه اصلاحات می تواند با یک نظرسنجی علمی به یک تکلیف روشنی برسد و کاندیدا اصلح خود را از لحاظ رای آوری شناسایی کند. ولی اگر ظریف نیاید و تاج زاده هم تایید صلاحیت نشود جهانگیری و چند نفر دیگر می مانند که جهانگیری شرایط لازم را دارد و شاید رای او نسبت به آنها، بیشتر باشد. رقابت با آیت الله رئیسی که سه سال است در قوه قضائیه بوده و بیشتر در تیتر خبر و آنتن قرار دارد سخت است؛ مردم هم شدیدا دوست دارند که با فساد مبارزه شود، به نظر من با توجه به فضای سردی که بر انتخابات حاکم است انتخابات برابری نیست.

نمازی اظهار کرد: اگر اصلاح طلبان این دوره کاندیدا معرفی نمی کردند بهتر بود ولی مطمئن هستم که جهانگیری تایید صلاحیت خواهد شد. رقابت نابرابری است و جبهه اصلاحات باید بسیار تلاش کنند که تا فضای رقابتی را متعادل کند.

انتهای پیام/2923