رئیس جمهور روحانی باوری به رفراندوم ندارد/ راست می‌گویند عملکرد دولتشان را به همه‌پرسی بگذارند؟
رئیس جمهور روحانی باوری به رفراندوم ندارد/ راست می‌گویند عملکرد دولتشان را به همه‌پرسی بگذارند؟
تاکنون درباره همه پرسی هیچ لایحه ای به مجلس ارائه نشده است و تنها لایحه ای که دولت یازدهم به مجلس فرستاد لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری بود که متأسفانه با وجود استقبال مجلس، دولت می خواهد آن لایحه را هم پس بگیرد.

بهارستان آنلاین – رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه و فضای مجازی مجلس گفت : آقای روحانی درباره برگزاری رفراندوم جدی نیست، فقط می خواهد ژست اپوزیسیون وضع موجود به خود بگیرد تا عملکرد دولتش را نزد مردم توجیه پیدا کند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه طرح رئیس جمهور روحانی بر لزوم برگزاری رفراندوم در کشور مسئله جدیدی نیست و سایر روسای جمهور قبل نیز این طرح را مطرح کرده اند خاطر نشان کرد : طرح رفراندوم نشان می دهد که وقتی می بینند در سال پایانی مسئولیت خود در عمل به خیلی از وعده ها ناموفق بوده اند، شروع به اتخاذ یکسری مواضع فریبنده سیاسی می کنند تا ضعف عملکردی شان را بپوشانند. حالا به نظرم آقای روحانی خیلی زود این کار را استارت زده است.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به سابقه حضور رئیس جمهور روحانی در مجلس و شورای عالی امنیت گفت : رئیس جمهور روحانی مسائل را خوب می فهمد با روال قانونی هر کاری آشنایی کاملی دارد. او تعمداً بحث رفراندوم را مطرح می کند تا ذهن جامعه را از وضعیت بد اقتصادی به یک موضوع فرعی منحرف کند. حال آنکه مراتب برگزاری رفراندوم در قانون اساسی کاملا روشن است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از هدفمندی با بیان اینکه رئیس جمهور روحانی اول درباره عملکرد خودش رفراندوم بگذارد و به نتیجه رفراندوم هم عمل کند؛ خاطر نشان کرد : به نظر بنده برای این کار اصلا به رفروندام احتیاجی نیست و با یک نظر سنجی ساده می توانیم این کار را انجام دهیم که بنده معتقدم در خوشبینانه ترین حالت فقط 15 درصد از رأی دهندگان به او به عملکرد دولتش رأی موافق می دهند و در نتیجه باید این سئوال را از وی بپرسیم که آیا او حاضر است کنار برود تا انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار شود؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور روحانی برای برگزاری رفراندوم جدی نیست فقط می خواهد با طرح این موضوع در جامعه ایجاد دوقطبی نماید ؛ تاکید نمود : . در دولت یازدهم تاکنون چندین بار درباره همه پرسی و اجرای اصل 59 قانون اساسی صحبت شده اما هیچ لایحه ای به مجلس ارائه نشده است. آقای روحانی تنها لایحه ای که به مجلس فرستاد و تصویب این لایحه می توانست گشایشی در وضعیت معیشتی مردم گشایشی ایجاد کند، لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری بود که متأسفانه با وجود استقبال مجلس، دولت دارد آن لایحه را هم پس می گیرد.

نماینده مردم رشت یادآور شد: حالا اگر یک رئیس جمهور موفقی درباره رفراندوم طرح موضوع می کرد قابل پذیرش عمومی بود چون مردم می گفتند او در حوزه های مختلف موفق بوده اما ماحصل کار این دولت برای همگان مشخص است. معتقدم خود آقای روحانی هم درباره برگزاری رفراندوم جدی نیست، فقط می خواهد ژست اپوزیسیون وضع موجود به خود بگیرد تا عملکرد دولتش را نزد مردم توجیه پیدا کند.

انتهای پیام / 667