راه‌اندازی سامانه شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی
راه‌اندازی سامانه شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی
با راه‌اندازی این سامانه آرای نمایندگان درباره طرح‌ها و لوایح نیز به‌صورت شفاف اعلام می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی از آغاز فعالیت سامانه مدیریت شفافیت آرای نمایندگان خبر داد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی سامانه مدیریت شفافیت آرای نمایندگان خبر داد.

وی با بیان اینکه “سامانه شفافیت آرای نمایندگان در زمان حاضر به‌صورت اختیاری فعال شده است”، افزود: نمایندگانی که تمایل داشتند که آرای آنها درباره طرح‌ها و لوایح به‌صورت شفاف اعلام شود در نامه‌ای به هیئت رئیسه اعلام آمادگی کرده‌اند لذا آرای آنها به‌صورت شفاف در سامانه درج می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تاکنون بیش از 60 نماینده از هیئت رئیسه درخواست کرده‌اند که آرای آنها به‌صورت شفاف اعلام شود، گفت: پیش از این مذاکرات مجلس در جلسات علنی از رادیو سراسری به‌صورت زنده پخش می‌شد و با راه‌اندازی این سامانه آرای نمایندگان درباره طرح‌ها و لوایح نیز به‌صورت شفاف اعلام می‌شود.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ، سامانه مدیریت شفافیت آرای نمایندگان از 21 اسفند سال گذشته آغاز به فعالیت کرده و آرای نمایندگان درباره طرح‌ها و لوایحی را که بعد از این تاریخ در صحن علنی بررسی شده است از جمله «طرح حمایت از گزارشگران فساد» و «طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی» را منتشر کرده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم