راه اندازی سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی یک گام در جهت شفافیت و دخیل کردن مردم در امور است
راه اندازی سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی یک گام در جهت شفافیت و دخیل کردن مردم در امور است
هرجا شفافیت باشد جلوی سوءاستفاده گرفته می‌شود

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان امورات صندوق ها بازنشستگی قرار گیرند، گفت: هرکجا که شفافیت ایجاد شود و امکان نظارت مردم فراهم گردد جلوی سوءاستفاده و رانت خواری گرفته خواهد شد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ محمدحسن آصفری با اشاره به اقدام صندوق بازنشستگی در راستای راه اندازی سامانه نظارت مردمی، بیان کرد: این صندوق ها متعلق به خود مردم هست و هرچقدر مردم بتوانند در این حوزه نظارت داشته باشند و در امور دخیل باشند جلوی هرگونه سوءاستفاده و رانت خواری گرفته خواهد شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید امور از پشت درهای بسته بیرون بیاید، اظهار کرد: اقدامی که صندوق بازنشستگی شروع کرده حق قائل شدن برای مردم است تا مردم از برنامه های صندوق های بازنشستگی خود اطلاع کسب کنند و در جریان تصمیمات این صندوق ها قرار بگیرند و بدانند قرار است با سهام آنها چه اتفاقی رخ دهد. از نظر بنده این قبیل اقدامات کار خوبی است.

آصفری تصریح کرد: این اقدامات یک گام در جهت شفافیت و دخیل کردن مردم در امور است و می‌تواند جلوی وقوع تخلفات و رانت را بگیرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : ایسنا