رسیدن به ساخت سلاح هسته ای برای ایران مقدور است اما قصدی برای این کار نداریم
رسیدن به ساخت سلاح هسته ای برای ایران مقدور است اما قصدی برای این کار نداریم
ایران اگر تمایل به ساخت سلاح هسته ای داشت، بدون شک طی بیست سال گذشته این کار را انجام می داد؛ چراکه همان زمان نیز برایش مقدور بود.

این واقعیت وجود دارد که ایران کشور ضعیفی نیست و آمریکایی ها و سایر دشمنان ما نیز بر این موضوع آگاه هستند.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر فریدون عباسی درباره اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آنکه ایران به ساخت سلاح هسته‌ ای نزدیک شده است، گفت: مقامات آمریکایی، اغلب برای افکار عمومی کشورشان این صحبت ها را مطرح می‌کنند، در حالی که می دانند چنین چیزی صحت ندارد.

نماینده مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران اساسا اقدامی انجام نداده که بخواهد به سمت سلاح هسته ای نزدیک شود، تصریح کرد: ایران بارها بر این موضوع تاکید داشته که هیچ گاه برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای ندارد.

نمایندهمردم در  مجلس یازدهم با اشاره به اینکه سلاح هسته ای از دو بخش مواد و تکنولوژی برخوردار است، یادآور شد: در این دو مورد، دست ما پر است اما با توجه به اینکه نمی خواهیم اقدام به ساخت سلاح هسته ای کنیم لذا این دو را در کنار هم قرار نخواهیم داد.

عباسی با بیان اینکه اظهارات مطرح شده مذکور از سوی مقامات آمریکایی، باطل و بی مورد است، ادامه داد: آمریکایی ها نباید با مطرح کردن حرف های اساسا کذب و نادرست مبنی بر اینکه ایران به دنبال ساخت سلاح هسته است، افکار عمومی دنیا را بر علیه ایران منفی نشان دهند.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی ایران اگر تمایل به ساخت سلاح هسته ای داشت، بدون شک طی بیست سال گذشته این کار را انجام می داد، چراکه همان زمان نیز برایش مقدور بود، اما واقعیت این است که ما اصلا چنین قصدی ندارد.

وی با بیان اینکه استراتژی و راهبرد ایران ساخت سلاح هسته ای نیست، تصریح کرد: ما بارها به آژانس انرژی اتمی اعلام کرده ایم که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا به عنوان بازوی آژانس، در خلع سلاح کشورهای شروری که سلاح هسته ای دارند، کمک نماید چراکه متخصصان ما از دانش و فناوری لازم در این زمینه برخوردار بوده و می‌توانند سلاح های هسته ای این کشورها را خنثی کنند.

انتهای پیام/5213

  • منبع خبر : موج