رفتارهای رئیس جمهور امریکا هشداری برای مردم امریکا می باشد/تمام ادعاهای این کشور مبنی بر مذاکره دروغ است
رفتارهای رئیس جمهور امریکا هشداری برای مردم امریکا می باشد/تمام ادعاهای این کشور مبنی بر مذاکره دروغ است
تحریم های اخیر امریکا آنقدر به دور از منطق سیاسی و قواعد بین المللی است که حتی تحریم های اخیر هم چندان انسان را حیرت زده نمی کند.

بهارستان آنلاین – رامین مهمان پرست با تعجب انگیز خواندن تحریم های اخیر امریکا گفت : تحریم های مقام معظم رهبری و دفتر ایشان و همچنین تحریم آقای ظریف وزیر خارجه کشورمان هیچ ضمانت اجرایی ندارد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، رامین مهمانپرست ، سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه شاید این تحریم ها برای روابط دوجانبه اعمال خواهد شد ، تصریح نمود : وزیر امور خارجه وظیفه ذاتی اش برقراری روابط دیپلماتیک با کشورهای مختلف است و در انجام وظیفه باید به کشورهای گوناگون سفر کند و با مقامات مختلف مذاکره کند از این رو تحریم چنین فردی امکانپذیر نیست و با عقل هم سازگاری ندارد .

مهمانپرست با تاکید بر اینکه ممانعت از ورود وزیر خارجه به نیویورک برای حضور در سازمان ملل کار کاملا غیرقانونی است ، خاطر نشان کرد : سازمان ملل مستقل از امریکا است و تنها محلش در نیویورک واقع شده است و امریکا وظیفه دارد تا تمام امکانات را برای حضور مقامات کشورهای مختلف فراهم نماید. البته تحریم های اخیر امریکا آنقدر به دور از منطق سیاسی و قواعد بین المللی است که حتی تحریم های اخیر هم چندان انسان را حیرت زده نمی کند.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با بیان اینکه ترامپ حیثیت شهروندان آمریکایی را به تمسخر گرفته است ، گفت : این رویکردها از اعتبار امریکا در سطح جهانی می کاهد و رفتارهای رئیس جمهور امریکا هشداری برای مردم امریکا می باشد که جلوی او را بگیرند زیرا افکار عمومی دولت ها و مردم کشورهای جهان درباره ایالات متحده امریکا قضاوت خوبی نخواهند داشت.

مهمانپرست با تاکید بر اینکه تحریم های آمریکا نشان داد که تمام ادعاهای این کشور مبنی بر مذاکره دروغ است ، گفت : اگر آنها اهل مذاکره بودند از برجام خارج نمی شدند و در آن باقی می ماندند چرا که برجام یک تفاهم دو جانبه میان اروپا و آمریکا بود و ترامپ بدون هیچ دلیلی از آن خارج شد لذا همانگونه که امام خامنه ای نیز اشاره فرمودند رئیس جمهور امریکا حتی شایسته تبادل پیام هم نیست و دولت امریکا مسیر اشتباهی را در پیش گرفته است و تصور می کند که در چارچوب های بین المللی می تواند با اعمال زور تعیین کننده باشد ، در صورتی که اینچنین نیست.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه در مورد مواجهه ایران با برجام نیز گفت : برجام تعهدی است که ایران یک سوی آن و شش کشور دیگر در طرف مقابل قرار دارند و قرار بود که کشورمان محدودیت هایی رابپذیرد تا حسن نیت خود را در امر هسته ای ثابت نماید و از طرفی نیز امتیازاتی را دریافت نماید . اگر آن امتیازات و تعهداتی که طرف مقابل داده است ، اجرا نشود ، دیگر تعهد دو جانبه ای باقی نمی ماند ؛ یعنی انتظار اینکه انها به تعهداتشان عمل نکنند و ما یکسره به برجام متعهد باقی بمانیم کاملا بی منطق و نادرست است .

انتهای پیام/244

  • منبع خبر : نامه نیوز