رقابت انتخابات آینده بین آقای لاریجانی و اصولگرایان خواهد بود
رقابت انتخابات آینده بین آقای لاریجانی و اصولگرایان خواهد بود
آقای لاریجانی در عین حال که مورد وفاق اعتدالیون، بخشی از اصولگرایان و مستقلین است، می‌تواند مورد تأییدصلاحیت شورای نگهبان و رأی‌آور هم باشد.

بهارستان آنلاین – کمال‌الدین پیرمؤذن، نماینده اصلاح‌طلب ادوار پیشین مجلس گفت: تصور می‌کنم در نهایت همه اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ از علی لاریجانی حمایت می‌کنند.

به گزارش بهارستان آنلاین کمال‌الدین پیرمؤذن، نماینده پیشین مجلس درباره علت مخالفت تند برخی اصلاح‌طلبان با دکتر لاریجانی یادآور شد: برخی اصلاح‌طلبان شاید از سر بی‌مهری دولت فعلی هرگونه سیاست ائتلافی را انکار می‌کنند؛ در صورتی که ما باید به قواعد عالم سیاست تن دهیم و ببینیم که چه کسی می‌تواند رأی‌آورتر باشد.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان باید به دنبال فردی باشند که بتواند مورد تأییدصلاحیت شورای نگهبان قرار گیرد. آقای لاریجانی در عین حال که مورد وفاق اعتدالیون، بخشی از اصولگرایان و مستقلین است، می‌تواند رأی‌آور هم باشد.

او ادامه داد: «اصلاح‌طلبان شاید گزینه‌های غیررأی‌آوری را بتوانند در انتخابات بیاورند و آنها هم تأییدصلاحیت شوند، اما واقعیت این است که بود و نبود چنین گزینه‌هایی در انتخابات فرقی نمی‌کند. من تصور می‌کنم در نهایت همه اصلاح‌طلبان از آقای لاریجانی حمایت می‌کنند».

نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا لاریجانی قصد نامزدی در انتخابات را دارد یا نه، اظهار کرد: «باتوجه به اطلاعاتی که دارم، تردید ندارم اگر بزرگان نظام، بزرگان قم و مجتهدان، اصلاح‌طلبان و بخش‌هایی از اصولگرایان از او بخواهند که وارد انتخابات شود، علی‌رغم میل باطنی‌اش در انتخابات نامزد می‌شود و من در اینجا می‌گویم که در نهایت رقابت بین آقای لاریجانی و اصولگرایان خواهد بود؛ البته شاید تعدادی از نامزدهای غیررأی‌آور اصلاح‌طلب هم در انتخابات حاضر باشند اما رقابت اصلی بین آقای لاریجانی و اصولگرایان در خواهد گرفت».

پیرمؤذن درباره شانس محمدرضا عارف در انتخابات هم گفت: «باتوجه به آنکه آقای عارف را انسانی محترم می‌دانم اما تصور نمی‌کنم او رأی چندانی داشته باشد».

انتهای پیام/2432