روز قدس نمادی از تظلم‌خواهی مسلمانان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین است / راه حل مسئله فلسطین، خروج رژیم صهیونیستی از سرزمین‌های اشغالی است/ مسئله فلسطین هیچ وقت فراموش نمی‌شود
روز قدس نمادی از تظلم‌خواهی مسلمانان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین است / راه حل مسئله فلسطین، خروج رژیم صهیونیستی از سرزمین‌های اشغالی است/ مسئله فلسطین هیچ وقت فراموش نمی‌شود
مسئله فلسطین هیچ وقت فراموش نمی‌شود و همواره مسئله اول جهان اسلام خواهد بود.

بهارستان آنلاین – دکتر علی ایرانپور با اشاره به برقراری ارتباط میان اسرائیل و برخی کشورهای عربی و انتقال برخی سفارتخانه‌های واقع در سرزمین‌های اشغالی به بیت‌المقدس گفت: همه این شیطنت‌ها برای کمرنگ ساختن مسئله فلسطین انجام می‌شود و مسلمانان با گرامی‌داشت روز قدس باید این پیام را به سران رژیم صهیونیستی بدهند که مسئله فلسطین هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر علی ایرانپور، نماینده مردم مبارکه در مجلس نهم بابیان اینکه  روز قدس همواره اهمیت خود را حفظ کرده و از مناسبت‌هایی است که نه تنها در طول سال‌ها از اهمیت آن کاسته نشده است، بلکه سال به سال بر اهمیت این روز افزوده می‌شود ؛ گفت : بیت‌المقدس به‌عنوان اولین قبله‌گاه مسلمانان و سرزمین مقدس و مورد احترام ادیان ابراهیمی، سال‌ها است که به تصرف رژیم صهیونیستی درآمده و نمادی از مظلومیت مسلمانان در جهان محسوب می‌شود. در واقع روز قدس که با درایت معمار کبیر انقلاب  در حمایت از مسلمانان مظلوم  منطقه نامگذاری شد امروز به‌عنوان نمادی از تظلم‌خواهی مسلمانان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین گرامی داشته می شود.

 

وی افزود: امسال اهمیت روز قدس اولاً به شیطنت‌ها و ماجراجویی‌ها و خرابکاری‌های رژیم صهیونیستی برمی‌گردد و ثانیاً به ارتباطی که میان این رژیم و برخی کشورهای عربی ایجاد شده است و از این طریق تلاش می‌شود که مسئله فلسطین را از مسئله اصلی جهان اسلام خارج کنند. این‌ها حاکی از این است که امسال مسلمانان باید توجه بیشتری به آرمان آزادی قدس شریف نشان دهند و شیوع ویروس کرونا نباید به عاملی برای فراموشی مظلومیت ملت فلسطین و مناسبت روز قدس تبدیل شود و در عین رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید از راه‌های ممکن، این روز را گرامی بداریم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس نهم تصریح کرد: این پیام باید به رژیم صهیونیستی و سران آن داده شود که مسئله فلسطین هیچ وقت فراموش نمی‌شود و همواره مسئله اول جهان اسلام خواهد بود. با توجه به اینکه همچنان با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم، می‌توان از طریق رسانه‌ها به اهمیت و تبیین مسئله فلسطین پرداخت و مطمئناً مسلمانان در سراسر جهان به هر طریق ممکن این روز را گرامی خواهند داشت.

دکتر ایرانپور بیان کرد: همان‌طور که بارها از سوی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده، راهکار حل مسئله فلسطین، خروج رژیم صهیونیستی از سرزمین‌های اشغالی است. در واقع فلسطین نیز مانند سایر کشورها از حق حاکمیت و تمامیت ارضی برخوردار بود، ولی عده‌ای با حمایت قدرت‌های غربی این سرزمین را اشغال و ساکنان اصلی آن را از خانه و کاشانه خود آواره کردند. بنابراین بهترین راهکار در درجه اول این است که سرزمین‌های اشغالی به فلسطینی‌ها که قرن‌ها صاحب این سرزمین‌ها بودند، بازگردانده شده و درباره خسارت‌های وارده به این ملت نیز تصمیم‌گیری شود تا آوارگان فلسطینی بتوانند به خانه و کاشانه خود برگردند و خود برای سرنوشت خویش تصمیم بگیرند و به حمایت‌های دولت‌های غربی از رژیم صهیونیستی پایان داده شود.

وی راهکار دو دولتی را توطئه کشورهای غربی با هماهنگی رژیم صهیونیستی خواند و ادامه داد: آنها وقتی با مقاومت ملت فلسطین و سایر ملت‌های مسلمان در مبارزه با اسرائیل و به رسمیت نشناختن این رژیم مواجه شدند، راهکار تشکیل دو دولت در سرزمین فلسطین را ارائه دادند که در واقع نقشه‌ای است برای اینکه پله پله به همان هدف اصلی خود که غصب تمامی سرزمین فلسطین و بیرون کردن همه فلسطینی‌ها از سرزمین خودشان است، دست پیدا کنند. این دو دولت عملاً هیچ گونه برابری با هم ندارند و همه حمایت‌ها از رژیم صهیونیستی انجام می‌شود و اگرچه از تشکیل دولت فلسطینی سخن می‌گویند، ولی آن را با تحریم مواجه ساخته و به دو قسمت جدا از هم تبدیل کرده‌اند تا نتوانند به‌راحتی با یکدیگر ارتباط داشته باشند. از طرف دیگر، در پشت نقاب دو دولت و علی‌رغم اینکه مرکز رژیم صهیونیستی تل‌آویو است، در حال انتقال سفارتخانه‌های برخی کشورها به بیت‌المقدس هستند و در واقع هدف آنها، عاری ساختن بیت‌المقدس از مسلمانان و استقرار ساکنان سرزمین‌های اشغالی در این منقطه است.

انتهای پیام/۲۹۴۱

  • منبع خبر : ایکنا