روسیه ، ایران  و کوبا به سرعت خاک ونزوئلا را ترک کنند / برای اقدام نظامی آماده ایم.
روسیه ، ایران  و کوبا به سرعت خاک ونزوئلا را ترک کنند / برای اقدام نظامی آماده ایم.
شرایط در ونزوئلا بحرانی و کشمکش های سیاسی بین روسیه و آمریکا در بالاترین حد خود قرار دارد به نحوی که آمریکا خود را برای دخالت نظامی در این کشور آماده می کند و از کشورهای روسیه ، ایران و کوبا که از سوی واشنگتن به مداخله در این کشور محکوم شده اند خواسته است خاک این کشور را ترک نمایند

بهارستان آنلاین – با وجود دخالت های مستمر واشنگتن که به شعله ور شدن دامنه آشوب ها در ونزوئلا انجامیده است مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد کشورهایی که در حق دمکراسی مردم ونزوئلا دخالت می کنند باید این کشور را ترک نمایند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، مایک پامپئو در جدیدترین مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی ای بی سی نیوز مدعی شده است کشورهای ایران ، روسیه ، کوبا و هز کشوری که در حق مردم ونزوئلا که برای احیای دمکراسی می جنگند ، مداخله نماید ، باید این کشور را ترک کند.

وزیر خارجه آمریکا ضمن متهم کردن کوبا در به قدرت ماندن مادورو گفت : روس ها باید از ونزوئلا خارج شوند. ایران هم امروز در ونزوئلا است انها هم باید آنجا را ترک کنند و تمامی کشورهایی که حق مردم ونزوئلا را در به رسمیت شناختن و احیای دموکراسی نادیده می گیرند باید این کشور را ترک کنند.

پامپئو با تاکید بر اینکه نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا نمی تواند بخشی از آینده کشورش باشد، گفت : ما از خوان گوایدو رئیس جمهور موقت که برگزیده مجمع ملی است حمایت می کنیم.

این در حالی است که گوایدو در مصاحبه اخیر خود با واشنگتن پست علت شکست کودتای هوادارانش را ، وفاداری ارتش به مادورو اعلام کرده است.

پامپئو با دیگر به روی آوردن گزینه نظامی بر علیه دولت قانونی ونزوئلا اشاره نمود و گفت : دولت ترامپ طیف کاملی از گزینه ها را برای پاسخ به وضعیت ونزوئلا در دست دارد که گزینه نظامی هم یکی از آن می باشد .

وزیر خارجه آمریکا توضیح داد : مجموعه ای از گزینه ها ی دیپلماتیک ، سیاسی ، گزینه هایی با همپیمانان و در نهایت مجموعه ای از گزینه ها که شامل استفاده از ارتش آمریکا می شود و وقتی زمان و شرایط آن پیش بیاید حتما آنرا اجرا می کنیم.

وی در پایان در خصوص اجازه کنگره برای اقدام گزینه نظامی در ونزوئلا گفت : ترامپ ، طیف کاملی از اختیارات بند 2 قانون اساسی را در دست دارد و اطمینان کامل دارم هر اقدامی که در ونزوئلا انجام دهیم . قانونی است.

انتهای پیام /134

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان