رونمایی از کتاب کرونامه
رونمایی از کتاب کرونامه
کتاب کرونامه که مشتمل بر ۵۴ نامه در زمینه نقاشی پشت شیشه است، روز پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۴۰۱ در محل دایره‌المعارف ایرانشناسی رونمایی شد.

نامه‌های نوشته شده در کتاب کرونامه به قلم استاد سعید رضاخان و برای افراد مرتبط با نقاشی پشت شیشه نوشته شده. نامه‌هایی برای هنرمندان، مجموعه داران، برخی استادان دانشگاه، و افرادی که هرکدام به نوعی در ارتباط با تکنیک نقاشی پشت شیشه بودند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ در ابتدای این مراسم پروفسور سید حسن امین (فیلسوف و حقوقدان) متنی در رابطه با سجع نویسی را که از یادداشتهای خودشان بود، خواند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

در این مراسم آقای رضا توسلی (مدیر موزه سیمین و جلال) صحبت‌هایی در زمینه شیخ خرقانی و همچنین موزه داری مطرح کرد.
در ادامه برنامه دکتر محمد حسن احمدی (استاد تاریخ و هنر)، دکتر منوچهر ثابتی (استاد جامعه شناسی)، آقای حسینیون، آقای بسمه الله شریفی، علی محجوبی، نصیب دوانی و دکتر میرخان (مدیر مجمع فلاسفه ایران) هرکدام زمانی را در اختیار گرفتند و سخنرانی کردند.

در ادامه برنامه سرکار خانم زهرا آقایی (مدیر مسول و صاحب امتیاز انتشارات آراسته قلم) درباره کتاب کرونامه و چاپ آن توضیحاتی به حاضرین داد و در ادامه افزود که امیدوار است در آینده کتاب‌هایی دیگر در ارتباط با نقاشی پشت شیشه به چاپ برساند تا این هنر بیشتر و بهتر معرفی شود.

طراحی جلد کتاب کرونامه بر عهده استاد نوشین طاهرانپور بوده و در آن با تاریخ مختصری از تکنیک نقاشی پشت شیشه در دوران معاصر آشنا می‌شویم.

آقای حامد عبدالهی از هنرمندان و نوازندگان سه‌تار، اقدام به هنرنمایی کرد و قطعه بی همزبان را نواخت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین