رو نمایی از طرح عربی صهیونیستی صلح آمریکایی در خاورمیانه ؟
رو نمایی از طرح عربی صهیونیستی صلح آمریکایی در خاورمیانه ؟
بزرگترین همکاری عربی صهیونیستی برای اجرای طرح بزرگ آمریکا برای ایجاد ثبات پایدار در خاورمیانه بعد از انتخابات نخست وزیر اسرائیل کلید خواهد خورد .

بهارستان آنلاین – بازی جدید اسرائیل و عربستان با همراهی امارات ، مصر و اردن در حقیقت رونمایی از نقشه جدید صلح خاورمیانه آمریکا است که پس از انتخابات اسرائیل رونمایی خواهد شد .

به گزارش بهارستان آنلاین ، این طرح بزرگ شامل الحاق بخشی از اراضی اردن به فلسطین و همچنین الحاق بخشی از عربستان سعودی به اردن و در نتیجه حاکمیت اسرائیل به بخش زیادی از نوار غزه را شامل می شود .

البته نمی توان از نقش مصر در واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان چشم پوشی نمود این طرح عربی صهیونیستی در حقیقت نقشه ای سیاسی اقتصادی می باشد که می تواند علاوه بر تاثیرگذاری بر اسرائیل و فلسطین بر تمام منطقه به ویژه مصر ، اردن و لبنان اثرگذار باشد.

این در حالی می باشد دونالد ترامپ با اعلام به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر اراضی جولان آنهم بعد از پنجاه و دو سال در حقیقت استارت رونمایی از این طرح را روشن نمود.

ترامپ هدف از به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر اراضی جولان را اهمیت راهبردی و امنیتی این مناطق برای اسرائیل و برقراری ثبات دائمی در منطقه خاورمیانه برشمرده است .

در بعد اقتصادی عربستان سعودی با همکاری مالی امارات متحده می خواهد تا با ایجاد خطوط لوله نفت از عربستان به غزه و ساخت پالایشگاه و بندری برای حمل و نقل دریایی و ایستگاه هایی برای تصفیه آب شرایط اقتصادی فلسطینیان را بهبود بخشیده و بیکاری را نیز در این کشور کاهش دهند.

باید نشست و دید که این طرح تا چه اندازه ای می تواند به مسئله صلح در خاورمیانه کمک نماید و اینکه تا چه اندازه گروه های جهادی فلسطین از این طرح استقبال می کنند و نکته حائز اهمیت تر اقبال مردم فلسطین در قبال پذیرش این طرح تا چه اندازه می باشد

انتهای پیام/14

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان