ریسک پذیری و میدان‌داری حوادث بزرگ از مهمترین خصوصیات شهردار جدید کرج می باشد
ریسک پذیری و میدان‌داری حوادث بزرگ از مهمترین خصوصیات شهردار جدید کرج می باشد
با کارنامه و روحیه ای که از مهندس سریزدی سراغ داریم باید بسیار خوشبین باشیم که به مشکلات متعدد و متنوع شهر کرح یکی پس از دیگری رسیدگی شود.


لیلا یادگاری دبیر فرهنگی جامعه خبری تحلیلی بهارستان آنلاین به مناسبت انتخاب مهندس مجید غلام سریزدی به عنوان شهردار کرج نوشت :  تکلیف شهرداری کرج پس از مدت‌ها انتظار برای انتخاب شهردار  و حواشی زیاد مشخص شد و حالا کرسی شهرداری کرج پس از چند شهردار در یک ساله اخیر به مهندس سریزدی رسیده است.

 پس از مدت‌ها کش و قوس فراوان بر سر انتخاب شهردار کرج، در روزهای اواسط دو هفته گذشته حکم مهندس سریزدی برای مدیریت کلان شهر کرج  با رای شورای شهر کرج به صورت رسمی ابلاغ شد.

انتخاب وی به عنوان شهردار در حالی صورت می‌گیرد که روند مدیریت شهر به گونه‌ای پیش رفت که با انتخاب مصطفی سعیدی سیرایی برای اداره شهرداری این کلان شهر اگرچه با موفقیت هایی همراه بود  اما این پایان ماجرا نبود و پس از گذشت حدود ۱۰ ماه تنش‌ها میان شورای اسلامی شهر و شهرداری  حدود دو ماه گذشته طرح سوال از سعیدی سیرایی کلید خورد و سرانجام به استیضاح رسید.

نکته قابل تامل در اینجاست که با توجه به عمر ده ماهه سعیدی سیرابی به عنوان شهردار کرج به هیچ وجه نمی توانیم نسبت به ارزیابی عملکرد مدیریتی وی نمره ای قائل شویم و ای کاش با توجه به پتانسیل و توانمندی های مدیریتی وی اعضای شورای شهر زمان بیشتری برای عرضه توانمندی های مدیریتی وی قائل می شدند تا لااقل بیشتر می توانستیم نسبت به عملکرد وی ارزیابی درست تری داشته باشیم.

  پس از مصطفی سعیدی اعضای شورای شهر کرج با انتخاب منوچهر غفاری شهردار سابق فردیس سرپرست شهرداری کرج  را به وی سپردند که مدیریت وی نیز تاثیری در ابقای وی نداشت و اعضای شورای شهر پس از منوچهر غفاری  با انتخاب  مهندس مجید سریزدی اداره شهرداری کرج را به وی سپردند .

 مهندس مجید غلام سریزدی مدرس دروس شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک در دانشگاه های مختلف است و کتاب منشور کرج در افق چهارساله یکی از تألیفات وی بشمار می آید.

مهندس سریزدی در پنج شهر کشور از جمله؛ زاهدان، سمنان و کرج در سمت شهردار به مدت ۱۲ سال مشغول به خدمت بوده است و سابقه کار در مدیریت شهری را داشته و با بدنه شهرداری کاملا آشنا می باشد. وی همچنین عضو سازمان نظام مهندسی و مشاور ارشد سازمان ایرانگردی و جهانگردی بوده است.

وی ازجانبازان و  یادگاران هشت سال دفاع مقدس  و نفر اول کنگره ملی بهره وری در سال ۱۳۷۳ است و  از نظریه وی تحت عنوان «چگونگی مشارکت مردم در اداره امور شهرها»  توسط سازمان ملل متحد در سال ۱۳۷۹ تقدیر شده و احیاگر نمونه کشور در بافت های تاریخی در سال ۱۳۹۱ است.

با کارنامه ای که از مهندس سریزدی سراغ داریم باید بسیار خوشبین باشیم که مدیریت کلانشهر کرج به فردی سپرده شده است که با واژه مدیریت شهری  آشنایی کامل داشته و متعهد به موازین انقلاب و از جانبازان و یادگارهای هشت سال دفاع مقدس می باشد و از این رو همه دلسوزان استان به ویژه شهر کرج این انتخاب شورای شهر را به فال نیک می گیرند که  فردی با اوج تخصص انتخاب که خود از نیروهای ارزشی انقلاب بشمار می آید.

نکته آخر اینکه مسئولان و به ویژه اعضای شورای شهر کرج بدانند که مردم از صف بندی های اصلاح طلب و اصولگرا عبور کرده اند و فقط به مفاهیمی همچون انقلابی و جهادی توجه می کنند و اینکه بگوییم فرد انتخاب شده اصولگرا یا اصلاح طلب است اصلا درست نمی باشد و سابقه مهندس سریزدی نشان میدهد وی از جانبازان و یادگارهای هشت سال دفاع مقدس می باشد که همین نکته نشان از روحیه جهادی و انقلابی وی در عرصه خدمت به کشور می باشد که برای ایشان در عرصه خدمت در شهرداری کرج آرزوی موفقیت داریم.

انتهای پیام/5623

 

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین