زلنسکی، علی‌رغم علاقه وافرش به پوشیدن لباس نظامی، جنگیدن را بلد نیست
زلنسکی، علی‌رغم علاقه وافرش به پوشیدن لباس نظامی، جنگیدن را بلد نیست
دولت اوکراین با از دست دادن برتری در نبردها در داخل خاک خود، گلوله باران مناطق مرزی روسیه و جمهوری های دونباس را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

موشک‌های کالیبر و پهپادهای ژرانیوم-۲ روسیه همچنان به تأسیسات زیرساخت‌های نظامی و انرژی در سراسر اوکراین حمله می‌کنند. تاکنون برق برخی از مناطق قطع شده و سیستم انرژی کشور به شدت آسیب دیده است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ پایگاه خبری «ساوت فرانت» خبر داد ک نیروی هوایی اوکراین در نبرد با پهپادهای روسی شکست خورد. فقط در روز ۱۳ اکتبر، اوکراین چهار هواپیما را از دست داده است. برای ناوگان از قبل کوچک هواپیماهای اوکراینی، این یک آسیب بسیار ملموس است.

تجهیزات دفاع هوایی اوکراین نیز در حفاظت از تأسیسات مهم استراتژیک در سراسر کشور ناکام هستند. زلنسکی در گلایه دیگری، از مجموعه گلایه‌های همیشگی و بی‌پایان خود از حامیان اروپایی، ادعا کرد که تنها ۱۰ درصد از نیازهای دفاع هوایی اوکراین درصد تامین می شود. او ظاهرا این فرض را دارد که اروپا تلاش‌های بیشتری برای محافظت از آسمان کشورش انجام خواهد داد.

ظاهرا زلنسکی، علی‌رغم علاقه وافرش به پوشیدن لباس نظامی، جنگیدن را بلد نیست، اما می داند که چگونه التماس کند. در همین ۱۴ اکتبر، وزیر دفاع اوکراین تایید کرد که اسپانیا چهار سامانه دفاع هوایی هاوک را به کیف فرستاده است.

با شکست در آسمان، روی زمین هم نیروهای اوکراینی موفق به ابتکار عمل تازه‌ای نشده‌اند. در مرزهای شمالی جمهوری خلق لوهانسک، ارتش اوکراین به تلاش های خود برای حمله به مواضع نظامی روسیه در امتداد رودخانه زرهبتس ادامه می دهد تا به شهرهای سواتوو و کرمیننایا حمله کند. تاکنون تلاش های آنها با شکست مواجه شده است. به نوبه خود، نیروهای روسیه کنترل ارتفاعات غالب در منطقه خاکستری در Chervonopopovka و Peschanoye را به دست گرفتند.

روس ها همچنین در حال نزدیک شدن به شهر باخموت هستند، جایی که درگیری ها در منطقه صنعتی در حومه شرقی ادامه دارد. گروه واگنر رسما تایید کرد که روستای ایوانگراد واقع در حومه جنوبی شهر تحت کنترل روسیه قرار گرفت.

در مناطق جنوب خرسون و زاپوروژیه هنوز هیچ تغییری در خط مقدم رخ نداده است. حملات مداوم اوکراین به هیچ دستاوردی منجر نشد.

دولت اوکراین با از دست دادن برتری در نبردها در داخل خاک خود، گلوله باران مناطق مرزی روسیه و جمهوری های دونباس را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. خانه های غیرنظامی در روستاهای مرزی در مناطق بلگورود و کورسک روسیه به طور مداوم توسط توپخانه اوکراینی گلوله باران می شوند. در همان زمان، نیروهای اوکراینی تلاش می‌کنند تا در پوشش دفاع ضدهوایی روسیه رسوخ کنند و مناطق مسکونی در شهر بلگورود را، موشک‌های خارجی مانند موشک‌های AGM-۸۸ HARM ساخت آمریکا را هدف قرار دهند. با این حال، آنها در نبرد در برابر پدافند هوایی روسیه نیز موفق نبوده‌اند. پس از پرتاب بیش از صد موشک، تنها خسارت جزئی در روسیه گزارش شد. بقایای موشک سرنگون شده اوکراینی بر روی سقف یک ساختمان مسکونی سقوط کرد. غیرنظامیان آسیبی ندیدند. گلوله باران همچنین منجر به انفجار یک انبار مهمات در روستای اوکتیابرسکی در منطقه بلگورود شد که ساکنان آن تخلیه شده‌اند.

  • منبع خبر : ساوت فرانت