زنگ دوباره افزایش غیرقانونی و خودسرانه بلیت هواپیما به صدا درآمد؟/چه کسی باید در این زمینه پاسخگو باشد؟
زنگ دوباره افزایش غیرقانونی و خودسرانه بلیت هواپیما به صدا درآمد؟/چه کسی باید در این زمینه پاسخگو باشد؟
با توجه به روزهای پایانی سال و پیش فروش بیلط هواپیماها این موضوع می تواند باعث نارضایتی هموطنان عزیز ما شود لذا بازرسی سازمان حمایت باید هر چه زودتر شرکت های متخلف را به سازمان تعضیرات معرفی نماید تا جلوی این تخلف آشکار گرفته شود.

تقریبا کمتر زمانی پیش می‌آید که قیمت بلیط هواپیما دچار نوسان نشود و معمولا چندین بار در سال قیمت بلیط هواپیما گران می‌شود که در بیشتر این موارد اقدام خودسرانه شرکت های هواپیمایی به این امر دامن می زند. و در گزارش میدانی خبرنگار ما  حکایت ار آن دارد که از چند روز گذشته دوباره بعضی از شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت را بدون مجوز قانونی افزایش داده اند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ متاسفانه این شرکت ها فرآیند قانونی افزایش قیمت را طی نکرده اند و از طرف دیگر هنوز هیچ مجوز قانونی برای این افزایش قیمت صادر نشده است بنابراین افزایش خودسرانه شرکت های هواپیمایی آنهم دوماه مانده تا پایان سال غیرقانونی است و لزوم  برخورد های لازم  در این زمینه می بایست صورت گیرد.

 بازرسی و نظارت بر خدمات سازمان حمایت باید با گران‌فروشی  و شرکت هایی که از ضوابط قانونی تخلف کرده اند باوجود  هشدار‌ها صورت گرفته  برخورد نماید چراکه با توجه به رصد‌های صورت‌گرفته از سوس خبرنگار بهارستان آنلاین بیشتر شرکت‌های هواپیمایی افزایش غیرقانونی نرخ بلیت داشته اند .

لذا سازمان حمایت که نقش  نظارتی در این موضوع را دارد در صورت عدم تبعیت این شرکت ها می بایست آنها را  به سازمان تعزیرات معرفی نماید تا این شرکت ها خودسرانه آنهم با نزدیک شدن به پایان سال و ایام تعطیلات نوروز از این موضوع به نفع خود استفاده نکنند و شدیدا با شرکت های متخلف برخورد نماید.


البته مسافران پروازهای داخلی و بین‌المللی که از شرکت‌های هواپیمایی داخلی یا حتی خارجی برای سفرهای خود استفاده می‌کنند، می‌توانند از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی اینترنتی https://www.cao.ir و در بخش سامانه حقوق مسافر شکایت خود را ثبت کنند.اینکه تا چه میزان به این شکایات رسیدگی می شود خود جای سوال دارد که مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری می بایست در این زمینه پاسخگو باشند./

انتهای پیام

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین