سالانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر هم مصدوم سوانح جاده‌ای داریم
سالانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر هم مصدوم سوانح جاده‌ای داریم
آمارها نشان می دهد متاسفانه ما حتی از افغانستان هم بیشتر تلفات جاده‌ای می‌دهیم.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۸ نفر تلفات جاده‌ای داریم اما در ایران این عدد ۲۱.۵ عدد است.
به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه پرونده جدیدی که به آن ورود کردیم تلفات جاده ایست، گفت: براساس آمار سال گذشته ۱۷۰۰۰ نفر فقط تلفات جاده‌ای داشتیم که البته در سابق این آمار به ۲۳ تا ۲۴ هزار نفر در سال می رسیده.

 حجت الاسلام  پژمانفر همچنین اظهار داشت: براساس آخرین آمار هم‌اکنون بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر هم مصدوم سوانح جاده‌ای داریم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مقایسه آمار تلفات جاده‌ای ایران و سایر کشورهای همسایه پرداخت و گفت: در دنیا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۸ نفر تلفات داریم اما در ایران این عدد ۲۱.۵ عدد است.

رئیس کمیسیون اصل نود در پایان نیز گفت: آمار تلفات جاده‌ای در عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان و افغانستان به ترتیب حدود ۲۰، ۱۲.۳، ۱۰ و ۱۵.۵ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر است که نشان می‌دهد حتی از افغانستان هم بیشتر تلفات جاده‌ای می‌دهیم.

انتهای پیام/5679

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین