سه شکست و یک حذف شده برای ایران، عبدولی به حریف روس رسید
سه شکست و یک حذف شده برای ایران، عبدولی به حریف روس رسید
تیم کشتی فرنگی ایران، رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان گزینشی المپیک را با نتایج ضعیف آغاز کرد تا کار برای شاگردان محمد بنا سخت و دشوار شود.

بهارستان آنلاین – شاگردان محمد بنا مسابقات قهرمانی جهان و گزینشی المپیک را به سه باخت ناامیدکننده آغاز کرده اند. کشتی ها از صبح امروز در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شده است و امین کاویانی نژاد در ۷۲ کیلوگرم ، پویا ناصرپور در ۵۵ کیلوگرم، میثم دلخانی در ۶۳ کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم، چهار نماینده ایران در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان هستند که روی تشک رفته اند.

به گزارش بهارستان آنلاین ، کشتی‌ها از صبح امروز در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شده است و امین کاویانی نژاد در ۷۲ کیلوگرم، پویا ناصرپور در ۵۵ کیلوگرم، میثم دلخانی در ۶۳ کیلوگرم و سعید عبدولی در وزن ۸۲ کیلوگرم، چهار نماینده ایران در روز نخست رقابت‌های قهرمانی جهان هستند. کاویانی نژاد اولین نماینده ۷۲ کیلویی ایران پس از باخت ناامیدکننده در دور نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از این رقابت‌ها حذف شد و هیچ شانسی برای ادامه کار در گروه بازنده‌ها ندارد.

شوک حذف برق آسیای کاویانی نژاد؛ ضعبف و دور از انتظار

در آغاز رقابت‌های روز نخست در پایتخت قزاقستان، امین کاویانی نژاد دارنده مدال طلای جوانان جهان و همچنین نشان برنز زیر ۲۳ سال جهان در همان دور اول برابر لوری لومادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۲۴ ثانیه با نتیجه ۹ بر یک شکست خورد و با توجه به شکست ۱۱ بر ۵ این کشتی‌گیر گرج در دور بعد مقابل سنان سلیمان‌اف از آذربایجان، کاویانی‌نژاد در نخستین حضور خود در این رقابت‌ها، وداع زودهنگامی با این رقابت‌ها داشت. این باخت با توجه به تمرینات محمد بنا و امبد این مربی به درخشش کاویانی بسیار عجیب بود.

ناصرپور با شکست ۱۰ بر صفر؛ منتظر شانس برنز!

شکتی فرنگی ایران دومین باخت سنگین را هم صبح امروز تجربه کرد و در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۲۰ نفر حضور دارند، پویا ناصرپور در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر از سد شریف کلیچ از ترکیه گذشت، اما در دور بعدی با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان شد تا برای ادامه کار منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز را پیدا کند. چنین شکست های سنگینی، نحوه آماده سازی تیم ملی فرنگی را با ابهام مواجه می کند.

دلخانی باخت و دل به فینالیست شدن حریف روس بست

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۱۸ شرکت کننده حضور دارند، میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه شد تا برای ادامه کار منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز را پیدا کند. در این وزن با توجه به قرعه سنگین، توقع نمی رفت که دلخانی بتواند در این دوره از رقابت ها حریف کشتی گیر سرشناس روس شود اما حالا امیدها برای کسب مدال برنز وی زیاد است مگر اینکه حریف روس نیز اسیر نتایج غیرمنتظره و شگفتی های کشتی شود و در اینصورت یک فرنگی کار دیگر ایران از دور رقابت ها بدون کسب امتیازی اوت می شود.

سعید عبدولی و کشتی حساس با روس ها

در وزن ۸۲ کیلوگرم که ۲۳ نفر حضور دارند، سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر (امتیاز عالی) مقابل پیتر نوواک از چک به برتری دست یافت و گام به مرحله بعدی گذاشت. این فرنگی کار باتجربه و مدعی ایران در این مرحله به مصاف آکییف حریف نامدار از روسیه می رود که می تواند فینالی زودرس باشد. عبدولی برای کسب مدال باید این حریف را از پیش رو بردارد و نشان دهد که همه پوئن هایی که برای او در فدراسیون کشتی و تیم ملی لحاظ شده، بیهوده نبوده است.
انتهای پیام / 527