شرایط کنونی  توزیع یارانه های انرژی صحیح نیست و نیازمند اصلاح است
شرایط کنونی  توزیع یارانه های انرژی صحیح نیست و نیازمند اصلاح است
یارانه های پنهان برعکس عمل می‌کند یعنی آنکه ثروتمند است از این یارانه های پنهان بیشتر بهره می برد و آنکه کم‌برخوردار است کمتر.

بهارستان آنلاین – نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط کنونی پرداخت یارانه‌ها صحیح نیست و نیازمند اصلاح است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ مهندس مصطفی‌طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت کاهش یارانه انرژی برق مشترکان پرمصرف که بیش از الگوی تعیین شده مصرف می کنند، گفت:چندین بار مجلس به این موضوع یارانه های انرژی ورود کرده است،دولت هم موضع گیری هایی داشته است.

وی افزود: واقعیت این است که ما منتظر یک لایحه از سوی دولت هستیم که اگر اینکار انجام شود ما نمایندگان مجلس از آن استقبال خواهیم کرد،البته ما معتقدیم این لایحه باید جامع و شامل باشد یعنی برای مثال هم عدالت اجتماعی،بحث های تورمی و هم آسیب های اجتماعی به خوبی در آن دیده شود،معتقدیم این لایحه باید ابعاد مختلف موضوع را مورد توجه قرار دهد و صرفا یک بعدی نباشد که اگر چنین اقدامی صورت پذیرد ما نمایندگان مجلس این آمادگی را داریم که کمک کنیم.

نماینده زنجان در مجلس ادامه داد: من معتقدم روش کنونی توزیع یارانه های انرژی بدترین روش ممکن است،بدتر از این نمیشود،این روش به گونه ای است که هر شخصی پولدارتر و داراتر است برخورداری بیشتری از منابع یارانه ای کشور دارد،وقتی قصد داریم با یارانه به اقشار جامعه کمک کنیم باید اقشار نیازمند را هدف قرار بدهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: شرایط کنونی صحیح نیست و نیازمند اصلاح است،البته موضوع ساده ای هم نیست و نیازمند کار کارشناسی می باشد،برای مثال باید بررسی کنیم بانک آماری ما برای شناسایی افراد به چه میزان قوی می‌باشد؟به هر شکل این یارانه های انرژی در قیمت کالا و زندگی مردم تاثیرگذار است وباید به گونه ای عمل شود که مردم دچار ضرر و زیان نشوند،بر همین اساس معتقدیم دولت برای سامان‌دهی این موضوع باید لایحه ای کامل و کارشناسی شده ارائه کند.

انتهای پیام/4010

  • منبع خبر : تسنیم