شعارهای توخالی باعث بی‌اعتمادی در جامعه شده است
شعارهای توخالی باعث بی‌اعتمادی در جامعه شده است
در کشور با کمبود قانون مواجه نیستیم و آنچه برای کشور تبدیل به چالش شده، نبود نظارت لازم است ، شعارهای توخالی باعث بی‌اعتمادی در جامعه شده است و اکنون می‌بینیم که بی‌اعتمادی در جامعه چه بلایی بر سر کشور آورده است.

بهارستان آنلاین – پس از ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم چند روزی است که نتایج صلاحیت‌ها از سوی هیئت‌های اجرایی اعلام شده و حال باید منتظر نظر شورای نظارت استان‌ها و در نهایت شورای نگهبان بود.
به گزارش بهارستان آنلاین ؛ به گواه برخی مجلس دهم، مجلسی بسیار منفعل بود و از طرف دیگر، عده‌ای مجلس دهم را مجلسی تعاملی می‌نامند که فارغ از هیجانات دوره‌های گذشته به‌فکر تعامل و همکاری با دیگر ارکان نظام بود.

حال در کمتر از دو ماه دیگر تا دوم اسفند، روز برگزاری انتخابات مجلس یازدهم به سراغ شهرام کوسه‌غراوی نماینده مردم مینودشت رفتیم تا ضمن بررسی عملکرد مجلس دهم پیش‌بینی وی را در خصوص ترکیب مجلس یازدهم جویا شویم.

در این خصوص، شهرام کوسه‌غراوی نماینده مجلس دهم گفت: به‌نظر من، مجلس دهم می‌توانست به‌مراتب قوی‌تر از چیزی که امروز شاهد آن هستیم عمل کند.

وی افزود: سال‌هاست که ما با کمبود خاص قانون مواجه نیستیم و موضوعی که برای کشور تبدیل به چالش شده، نبود نظارت لازم است.

عضو فراکسیون مستقلین تصریح کرد: به اعقاد من بخش اعظم رسالت نمایندگان، نظارت در حیطه اجرای قانون است. اینکه قانون‌های خوب مصوب شود، اما هیچگاه به مرحله اجرا درنیاید چه دستاوردی برای کشور دارد؟ از این‌رو امیدوارم همه نمایندگان این دوره و نمایندگانی که ان‌شاالله در آینده توفیق حضور در مجلس را پیدا خواهند کرد به این موضوع توجه داشته باشند که نظارت در همه سطوح مانع انحراف از قانون و فساد خواهد شد و باید هم و غم خود را به‌کار گیرند تا این موضوع که این روزها به آرزو تبدیل شده است، رنگ واقعیت به خود بگیرد.

کوسه‌غراوی اظهار داشت: نمایندگان خوب و فعال زیادی در مجلس دهم حضور دارند که حقیقتاً کارشناسان زبده‌ای هم هستند، اما تصور می‌کنم مطالبات و انتظارات مردم باعث خواهد شد که ترکیب مجلس یازدهم، به‌مراتب کارشناسی‌تر از مجلس دهم باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: مردم خواهان حضور نمایندگان عمل‌گرا در مجلس هستند، زیرا شعارهای توخالی باعث بی‌اعتمادی در جامعه شده است و اکنون می‌بینیم که بی‌اعتمادی در جامعه چه بلایی بر سر کشور آورده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا وضعیت نامناسب اقتصادی باعث کاهش مشارکت در انتخابات خواهد شد؟ گفت: اگر فردا روز برگزاری انتخابات باشد، حتماً مشارکت پایین‌تر از دوره قبل خواهد بود، اما امیدوارم در این دو ماه مانده به انتخابات، فضایی در کشور به‌وجود بیاید که مردم دوباره حضور حداکثری خود را در پای صندوق‌هیا رای نشان دهند.

انتهای پیام /838

  • منبع خبر : روز نو