شفافیت بهترین راه برای بیان خواسته‌های واقعی مردم است
شفافیت بهترین راه برای بیان خواسته‌های واقعی مردم است
نماینده‌ مجلسی که از نظارت شورای نگهبان می‌ترسد بهتر است در رأی‌گیری‌های این‌چنینی به ویژه طرح مذکور شرکت نکند.

بهارستان آنلاین – کواکبیان: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نباید از شفافیت واهمه داشت، کما اینکه قبل از مطرح شدن طرح شفافیت،‌ رأی‌گیری در مجلس به شکل قیام و قعود و به صورت شفاف انجام می‌شد.

به گزارش بهارستان آنلاین – مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی درباره شفافیت آرا نمایندگان مجلس اظهار داشت: هر چند به هر دو طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای مثبت دادم و حتی به عنوان موافق هم صحبت کردم اما نمایندگان مخالف چه اصولگرا و چه اصلاح طلب هم حق داشته اند رای منفی بدهند به ویژه آنکه تضمینی وجود ندارد آرای آنان از سوی برخی دستگاه های نظارتی علیه آنان به کار گرفته نشود.

کواکبیان همچنین تصریح کرد:‌ طرح شفافیت آرا از معدود موارد و طرح‌هایی بود که هر سه جریان سیاسی مجلس آن را امضا کردند.

وی در ادامه بیان کرد:‌ نباید از شفافیت ترسید یا واهمه داشت کما اینکه پیش‌تر از مطرح شدن طرح شفافیت،‌ هم رأی‌گیری در مجلس به شکل قیام و قعود و به صورت شفاف انجام می‌شد.

وی افزود: بنده از جمله نمایندگانی بودم که در موافقت با طرح شفافیت آرا در صحن علنی مجلس صحبت کردم و با کلیت شفاف شدن این موضوع موافق هستم.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مگر می‌شود نماینده‌ای که به عنوان موافق طرحی در صحن مجلس سخن می‌گوید، مخالف آن باشد، گفت: به هر حال قرار گرفتن در اتاق شیشه‌ای موجب نظم، دقت بالا و همچنین تمیز جریان‌های سیاسی وکلای ملت در قوه مقننه می‌شود.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه شفافیت بهترین راه برای بیان خواسته‌های واقعی مردم است، بیان کرد: نماینده‌ مجلسی که از نظارت شورای نگهبان می‌ترسد بهتر است در رأی‌گیری‌های این‌چنینی به ویژه طرح مذکور شرکت نکند.

انتهای پیام/529