شناخت فضای مجازی باید فراتر از کتاب‌های درسی باشد
شناخت فضای مجازی باید فراتر از کتاب‌های درسی باشد
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: آسیب‌های فرهنگی و شناخت فضای مجازی باید فراتر از کتاب‌های درسی بیان شود.

بهارستان آنلاین- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز پنجشنبه در آغاز دوره «مهارتهای زندگی و بالندگی فرزندان دانش‌آموز» در مشهد اظهار کرد: آسیب‌های فرهنگی و شناخت فضای مجازی باید فراتر از کتاب‌های درسی بیان شود. این کار با بخشنامه و ابلاغیه میسر نیست، این اقدامات نوعی رفع تکلیف بوده و نیاز است تا همه مردم وارد عرصه شوند.

به گزارش«بهارستان آنلاین»؛انسیه خزعلی بیان کرد: مقوله مشاوره در آموزش و پرورش که طی سالهای گذشته بسیار ضعیف شده است، باید تقویت شود. مشاوران هم باید دوره‌های مربوطه را فرا بگیرند و با نگاه ویژه سبک ایرانی اسلامی کار کنند.

وی با بیان اینکه همه وظیفه داریم تا بنیان خانواده را حفظ کنیم، ادامه داد: دشمن سعی می‌کند فرهنگ و هویت ما را تحت تأثیر قرار دهد و در این میان خانواده را هدف قرار داده است.

خزعلی با بیان اینکه فرهنگ اولویت اول کشور است و بر سیاست و اقتصاد احاطه دارد، بیان کرد: نگاه فرهنگی است که به اقتصاد و سیاست نیز جهت می‌دهد. به طور یقین از نظر فرهنگی نیاز داریم کار ویژه ای با حضور دانش آموزان و والدین داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در هجمه کنونی و در جنگ شناختی نیاز است که دانش آموزان تغذیه فرهنگی شوند و والدین در جریان همجمه و نوع مقابله با آن باشند. سواد رسانه گسترش یابد و بتوانیم در برابر حرکتی که دشمن سعی می‌کند واکسینه مناسب انجام شود.

وی گفت: باید خانواده‌هایی داشته باشیم که از نظر فرهنگی معرف فرهنگ ایرانی اسلامی باشند و تمدن سازی ایران را به جهان عرضه کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین