شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی است
شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی است
اميدوارم كه در 23 سالگي تاسيس شوراهای اسلامی شهر و روستا به مقصود اساسي آن يعني "واگذاري مديريت شهري به مردم و كنار زدن سايه سياسيون از سر شهرها" نزديك تر شويم.

رییس فراکسیون شوراها،مدیریت شهری و روستاها، نوشت:شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی است که با تجربه 2 دهه ای خود در مسیر تبدیل شده به نهادی اثر گذار و راه گشاست.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ در ادامه محسن پیرهادی نوشته است: در میان توفیقات بسیارشوراهای شهر و روستا،یکی از اهداف والای شوراها؛ ایجاد فضا و بستری برای تنظیم اولویت‌ها، هدایت سیاست گذاری‌ها به سمت افزایش سطح نشاط و مشارکت محلی است،امری که آنچنان که باید و شاید محقق نشده ومهجور مانده است.
یکی از دلایل اصلی عدم تمایل شهروندان به مشارکت در عرصه مدیریت شهری  سیاست زدگی و بروز برخی  حواشی در عرصه مدیریت شهری برخی کلان شهرهاست، این در حالی‌ است که اساسا مدیریت شهری و مسئله شوراها امری اجتماعی و فرهنگی است ‌ و  همان طور که در اصل ۱۰۰ قانون اساسی آمده ،دامنه فعالیت شوراها حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی‌ و رفاهی را شامل می شود و فعالیت ها و نگاه سیاسی جایی در حوزه فعالیت های شوراها ندارد.
از سوی دیگر نیز الگوهای موفق جهانی مدیریت شهری نشان می‌دهد تا زمانی که در امور شهری فرصت به مدیران و نخبگان شهری و اجتماعی نرسد مشکلات شهری از حاشیه نشینی، امنیت عمومی شهر و حقوق شهروندی گرفته تا مسایل فرهنگی و ترافیک، آلودگی هوا نه تنها همچنان پا بر جا خواهند ماند و به صورت فزاینده ای عمیقتر خواهند شد.
اینجانب روز ملی شوراها را خدمت نمایندگان محترم شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور تبریک می‌گویم و امیدوارم که در 23 سالگی تاسیس شوراها به مقصود اساسی آن یعنی “واگذاری مدیریت شهری به مردم و کنار زدن سایه سیاسیون از سر شهرها” نزدیک تر شویم .
محسن پیرهادی
رییس فراکسیون شوراها،مدیریت شهری و روستاها

انتهای پیام/4864

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین